Majutusarvustus: väikesed majakesed Kunigiskes, Palangas

Kämping Palangas

Juuli on kõikvõimalike öömajade ja majutuskohtade tippaeg, eriti sellistes kuumades kohtades nagu rannakuurortides.

Nii oli ka Palangas öömajaga suhteliselt keeruline, kui nädal varem otsima hakata. Erinevad broneerimissüsteemid andsid Palanga hotellide täituvuseks 95-99% ja otsingust leidis vaid väga kalleid sviite.

Kämpingud, puhkemajad ja laagriplatsid, mida pole suurtes broneerimissüsteemides, olid muidugi vabamad, kuid ka seal olid väga paljud kohad juba ammu ära hõivatud. Lõpuks sattus valiku alla kämping, millel justkui polegi nime - inglise keeles lihtsalt Holiday in Palanga.

Aadressil Knygnešių 11 asuv kämping on Palanga kesklinnast 4,5 km kaugusel põhjas, üsna mere ääres. Mereni jalutada on 300-400 meetrit majade vahel, mis on enamuses suvilad, osakutega kämpingud või villad. Kämpingut üles leida pole niisama lihtne, kui uskuda GPS-i tarkvarasid, mis juhatavad mõnikord juhuslikesse kohtadesse, sest Knygnešiu tänava nime kannavad ka väikesed rajakesed ja teekesed kvartali sees. Google Street View´st saab siiski teekonna enne ära vaadata ja meelde jätta.

Väikesel krundil suvilarajoonis on kümme üsna moodsa välimusega kämpingumaja, kus asuvad 2-5-kohalised magamisruumid. Voodid on üsna kitsad, voodilinad veidi kulunud, peremees võib gruppi majutades soovida võõraid inimesi ühte voodisse paigutada, kuid läbirääkides saab probleemid lahendatud, isegi köögis otsa lõppeva gaasiballooni vahetatud.

Lisaks neile kümnele majakesele on luksuslikumad kabiinid suurtes autosuvilates, kus leidub ka eraldi kööginurk ja külmkapp. Kümme puumajakest jagavad aga ühist köögimajakest, kus toiduvalmistamiseks on kõik vajalik gaasipliidist kraanikausside ja vahvimasinateni olemas.

Ühiselt on kasutatavad kaks WC-d ja kolm dušši, kuhu nii nagu köögiski võib hommikusel tipptunnil moodustuda saba. Kui duširuumid on suhteliselt puhtad, siis üks neist, mis asub lausa õues, võib hommikul liiga jahe olla. Karastunutele pole see muidugi probleem.

Reisijutud testis üht haagissuvilat, kus oli laia voodisse kuhjatud hulk lisatekke ja laualt leidis pisikese tabalukukese, millega kipakas välisuks ära minnes lukku panna. Haagissuvila oli teistest majakestest eraldatud natuke privaatsemasse nurka, kuid näis, et sõiduks see suvila enam ei sobinud ja väljast paistis üsna vana olevat. Sisemuses aga midagi ette heida polnud, kõik toimis, oli taultavalt puhas ja avar kolme inimese jaoks. Ehkki mõeldud oli suvila viiele - kahel pool otsas olevad suured voodid olid kaheinimesevoodid.

Hommikul läheb varakult valgeks ja magada on ka valge, sest kardinad on õhukesed ja aknaid kaheinimesevoodi ümber kolmes suunas. Sööki tuleb köögis ise teha, aga selle korvab odav hind - kaheinimesemajake 30 eurot (Palanga kohta siiski odav), kolme inimese majake 35 eurot ja privaatsed haagissuvilad oma köögiga, duši ja WC-ga 35-75 eurot (meie omas WC-d ja dušši eraldi polnud).

Kämpingus on ka WiFi, mida tuleb püüdma minna peremehe majakese või köögi ümbrusse. Ühendus on stabiilne, kuid videostriimi vaatamiseks natuke aeglane.

Oma autoga on Palangasse lihtne sõita - suvilarajoonis küll on teed kohati auklikud, aga 4,5 km on lühike maa ära käimiseks. Kui aga vaja jala minna, siis kõige mõistlikum on kõigepealt mere äärde minna ja siis mööda randa kuni kaini.

Lähim söögikoht - kohvik Medusa on alla klilomeetri kaugusel samanimelise hotelli juures.

Kas läheks sinna uuesti ja kas soovitaks teistele? Kindlasti, kui tegemist on tipphooajaga ja valikut vähevõitu. Kui aga broneerida varault või mitte just juuli keskpaigaks, siis Palangas on mugavamaid ja paremaid kohti ka, eriti just kesklinnale lähemal.

PLUSSID

  • odav
  • olemas vajalikud kämpingumugavused - soe dušš, WC, köök, WiFi, parkimine, terrass
  • rannale üsna lähedal

MIINUSED

  • pisut kulunud välimusega inventar, linad
  • kesklinnast kaugel
  • lähiümbrus on trööstitu

HIND

  • 35-75 eurot haagissuvilas, 30-35 eurot puumajakestes
Asukoht

55.953049, 21.073993

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.