5 soovitust, mida suusareisile lennates meeles pidada

Suusareis, suusalift. Foto: (CC) Gerard De Mooij / Pixabay

Detsembris algab pihta suusareiside hooaeg. Eestis lund veel napib, kui Ida-Virumaa välja arvata, sellepärast sõidetaksegi eelseisvatel talvekuudel lund mujalt otsima. Eesti ja Läti juhtiv tšarterlennufirma SmartLynx Airlines toob välja viis soovitust, mida silmas pidada, kui sõidad suusareisile, et suusapuhkus kulgeks muretult nii lennujaamas kui ka mäenõlvadel.

Kindlusta nii oma varustus kui ka oma tervis

Reisikindlustus on iga puhkuse puhul vajalik, kuid eriti aga sportlikuma ja aktiivsema puhkuse puhul nagu suusareis. Lisaks tasub pidada meeles kindlustada pagas ja varustus kadumise, kahjustada saamise või varguse eest. Kuivõrd erinevatel kindlustusseltsidel on erinevad tingimused, on mõistlik konsulteerida kindlustuspakkujaga, et leida sobivaim kindlustuskaitse pakett, mis kõike vajalikku sisaldab. Samuti peab meeles pidama valida kindlustusperiood nõnda, et kindlustus kehtiks kogu reisiperioodi vältel alates sellest päevast, mil reisi alustad ning kuni koju tagasi jõuad.  

Paki varustus hoolikalt ja pea silmas lennufirma nõudeid

Kui oled otsustanud reisile enda suusavarustuse kaasa võtta, et kohapealsete renditasude pealt kokku hoida, siis mõtle aegsasti läbi, kuidas kogu vajaliku varustuse kaasa pakid, et see vastaks lennufirma nõuetele, seda oleks mugav tassida ning see oleks kindlalt fikseeritud, et suusad üksteise ega muu varustuse vastu ei käiks ning neid kriimustaks või kahjustaks. Võimalusel paki varustus spetsiaalsesse talispordivahendite jaoks mõeldud kotti, mis hoiab hinnalist varustust kahjustuste eest. Täiendavalt on vastavalt vajadusele võimalik lennujaamades pagasit kiletada. Tasub meeles pidada ka kohvrile oma aadress ja nimi lisada – kui pagas kaob, saab selle lihtsasti omanikule tagastada. SmartLynx Airlinesi kommunikatsiooni- ja turundusjuhi Ilva Priedniece sõnul klassifitseerub igasugune spordivarustus eripagasi alla, mille osas on lennufirmadel erinevad tingimused ja nõuded, mistõttu on oluline enne reisi põhjalikult nendega tutvuda ja vajadusel firmat ette teatada suusavarustuse kaasavõtmisest.

Lenda otse sihtkohta

Kui võtad nädalase puhkuse, et minna suusareisile, siis ei maksa veeta suurt enamust lennujaamas. Lenda otse sihtkohta ehk suusakuurorti lähipiirkonda, kus on väljatöötatud transpordivõrgustik kuurorti ja lennujaama vahel, et pääseksid loetud tundidega lennujaamast suusanõlvasid vallutama. Säästad aega ja raha, mis oleks läinud autorendile ning võtad oma puhkusest maksimumi. SmartLynx Airlines lendab näiteks detsembrist aprillini Tallinnast suusareisidele näiteks selliste lennujaamade kaudu nagu Salzburg, Bergamo, Friedrichshafen, Torino ja Genf.

Mine aegsasti check-in’i

Oleme eestlastena harjunud, et kodulennujaam on väike, mistõttu läheb kiiresti ning reeglina saab asjad aetud online check-in’iga, mis kiirendab protsessi veelgi. Seetõttu juhtub Priedniece sõnul tihti, et suure pagasiga suusapuhkusele minnes unustavad inimesed arvestada täiendava ajakuluga, mis kulub lennujaama check-in’i lauas. „Selleks, et vältida kiirustamist ja pingelisi olukordi, soovitame alati tulla aegsasti lennujaama, et jätta check-in’i jaoks ajavaru – eriti, kui lennatakse eripagasiga,“ lisas Priedniece.

Paki kaasa vaid vajalik

Kuna suusavarustus ja –riided võtavad kahtlemata juba pagasis palju ruumi ja annavad kilosid juurde, siis vali kriitiliselt, milliseid asju reisile kaasa võtta, et ei peaks lisakilode eest maksma. Kodus pakkides võib tunduda, et läheb tarvis riideid erinevateks olukordadeks, kuid reeglina möödub suusapuhkus suures osas spordiriietes – tihti isegi õhtul after ski peol. Seevastu ära unusta kaasa võtta väikest esmaabikotikest, kus on kõik vajalik väiksemate vigastuste jaoks ning päiksekreemi, et vältida ’suusataja päikesepõletust’.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.