Öömaja-arvustus: Tooraku turismitalu metsikus rannas

Tooraku turismitalu.

Tooraku turismitalu on parajalt lähedal Haapsalule ja Rohukülale, isegi Matsalule, et puhkusel plaanida peatus just seal. Näiteks sõites Hiiumaale võib Toorakul Pusku külas teha viimase mandri-peatuse, et hommikul juba lahedalt merele suunduda. Või kui tipphooajal Haapsalus on kõik soodsa hinnaga öömajad hõivatud, pole turismitallu põgenemine liiga kauge autoga reisijale, 12 km ja 15 minutit. 

Majutus on odav ka. 19 eurot inimese kohta pole üldsegi palju. Öömaja saab nii hotellina numbritubade kaupa võtta kui terve kompleksi korraga. Siis mahub majja 21 inimest pluss üheksa lisavoodit. Ettevõtte suvepäevadeks ja massiüritusteks on talu taga ruumi piisavalt, katusega pikad lauad mahutavad sadu puhkajaid, isegi lava ja avar lõkkeplats on olemas. Tenniseväljak ka, võrkkiiged ja tavalised kiiged, paadilaenutus ning jalgrattarent. Metsas on viburada. Saunamajakeses saab olla hinnaga 10 eurot tund.

Kaminasaal.
Kaminasaal.

Jaanipäeva paiku on muidugi kõik ümbruse öömajad rahvast puupüsti täis. Toorakul oli veel üksikuid vabu kohti. Turismitalus ööbimine tähendab seda, et sellistel pühadel ollakse nagu pererahva külalised, sest jaanituld ju teeb sel ajal iga maainimene ja külalisi tuleb siis pererahvale samuti. Siiski oli kõik rahulik ja pererahvas väga sõbralik. Õhtul süüdati suur jaanituli.

Puhkemaja ise on küll seest veidi retrohõnguline, kuid ei midagi korratut. Puhas, remonditud, lihtne. Duširuum küll veidi vanamoeline. Kuid eks hind on ka ju odav. Suures toas asuvad väikesed voodid, laud, toolid, kapid, öökapid, sirmid akende ette tõmbamiseks ja elektriradiaatorid, kui liiga külm peaks olema. 

Seinad kostavad võrdlemisi läbi, aga kui on rahulik rahvas, siis öösel magatakse ja see ei sega. Saun, kus õhtul pikemalt jõmistatakse, asub üle hoovi kuuldeulatusest väljas. Kaminaruumis saab telekat vaadata, on üldkasutatav külmkapp ja korruse peale ühine WC ja dušš. Lubatud on WiFit, aga seda majas ei paistnud eetris olevat. Kui plaanitakse peatust pikemaks ajaks, võiks ise saunalina kaasa võtta, sest voodi peal olev rätik on väga pisike.

Tooraku turismitalu silt.

Üks õhtu võib minna rattaga või jala ümbrusse kondama. Kui esialgu tundub, et maja vahetus läheduses on vaid võsa, siis 300-400 meetrit mööda kruusateed jalutades hakkavad teed hargnema - mere äärde ja mujale. Läheduses on väike sadamakoht paatidega, kõrval asub metsik rand, veidi Pusku poole minnes on avaram plats mere ääres, kust saab ka rahulikult ujuma minna. Merepõhi on kivine, meri madal kõik on väga looduslik ja puhas, ei mingit tsiviliseeritud liivariba ja riietekabiine.

Pusku rand.
Rand.

Veel natuke eemal on turismitalu hobustega.

Post from RICOH THETA. #theta360 - Spherical Image - RICOH THETA

Kes tahab Matsallu minna, siis lahe põhjakallas on lühikese autosõidu kaugusel. Saab teha näiteks tiiru Puise ninale (ülaloleval panoraampildil), Kiideva külla ja Haeska linnuvaatlustorni. Kui on veel pikemalt aega, saab ära käia ka Penijõel, Lihulas, Suitsu jõel paadiga ja kõigis neis linnuvaatlustornides, mis lõunakaldale jäävad. 

Hommikusöögiks on maitsvad pannkoogid ja võileivad. Kohv, tee, kodune mahl. Mõnus, maitsev ja lihtne hommikusöök serveeritakse kõrvalmaja avaras saalis siis, kui ise soovid. Hotellide rootsi laua rikkalikumale valikule jääb küll alla, aga mõelge - selle 19 euro sees on ka hommikusöök.

PLUSSID

+ Sõbralik teenindus
+ Huvitav asukoht, meri
+ Hea hind

MIINUSED

- WiFi puudus
- Väikesed rätikud

HIND

19 eurot inimene (2017)

Vaata hetkehindu Booking.com-ist:

Booking.com

Asukoht

58.8867655, 23.4552107

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.