Koidu Kodu - väike kodune nurgake Värska lähistel Lobotka seenemetsades

Koidu Kodu tuba.

Värskast mõne kilomeetri kaugusel, Õrsava järve taga on hubane kodumajutus, mis küll ei hiilga pakutavate hotellimugavuste täispaketiga, kuid on hea peatuskoht nii-öelda kohalikus kodus.

Igasugused AirBnB-d on oma esialgse idee tasapisi minetanud – ei ole neis viimase moe järgi rendiks disainitud loftides midagi kohalikku, tegemist on spetsiaalselt äriks loodud puhkekohtadega. Paraku. Nii see trend levib ja ehedaid kodumajutusi ei leia enam AirBnB-st, vaid võib-olla Couchsurfingust, Booking.com-ist mõnikord harva või kodumaisest Puhkaeestis turismiportaalist.

Nii siin elataksegi – Koidu Kodu pakub mõnekümne euro eest veel poole odavamat öömaja kui kohalikud spaad, motellid ja puhkemajad kõige odavamalt pakuvad ning taluelamises saab hea pildi kohalikust elu-olust. Maja on nii, nagu Värska lähedal üks maamaja ikka olla võiks, turistide jaoks on kohendatud kolm ahiküttega tuba. Õues on grillikatusealune. Sees on lihtne köök. Koridoris dušš ja WC. Napilt ulatub tuppa WiFi leviala, mobiililevi on heal juhul EDGE, ükskõik mida mobiilioperaatorid 4G kogu vabariigi katvusest räägivad. Kineskooptelekas näitab vabalevi telekanaleid. Kilomeetrise jalutuskäigu kaugusel asub Seto muuseum ja mõnekümne meetri pärast algavad seenemetsad, mis kulgevad kümnete kilomeetrite kaugusele Lõunalaagri ja Vene piirini. Kukeseeni saab nii palju, kui vaid jaksab korjata.

Ja muidugi mustikametsad. Kohe maja juurest algavad laaned pakuvad Petserini mustikaid ja vaarikaid.

Õrsava järvele võib minna paadiga sõitma, Värska lahele minnakse kalale. Looduspuhkuseks on kõik olemas ja kui suure tsivilisatsiooni mõnusid vaja, võib pöörduda Värska sanatooriumi, veekeskusse või Põlvasse-Räpinasse.

Koidu Kodu.

Eks hotellistandardite järgi maailma öömajadega harjunud linnainimene võib siin veidi pirtsutada. Kuid 20 euro eest ei pakuta naljalt kuskil kõigi esmavajalike mugavustega majutust. Samas on kõik nagu eurostandard nõuab: evakuatsioonitee on ilusti tušijoonistusena uksele üles pandud, igaühele on rätik, öökapp, piisavalt lai (üle kahemeetristele ehk lühikesevõitu) voodi ja kineskooptelekas.

PLUSSID

+ Hea hind
+ Värska ja metsade lähedal, õues istumise võimalus
+ Lahke ja sõbralik teenindus

MIINUSED

- Täis-hotellimugavusi ei maksa loota: veidi väsinud interjöör
- ühine dušš ja WC vajavad kohendamist, aga on töökorras, sooja vee temperatuur kõigub
- Ahiküttega puumaja, ventilatsiooni pole

HIND

20 eurot ühene, 30 eurot kahene tuba

Vaata hetkehinda Booking.com-ist:

Booking.com

Asukoht

57.9455972581, 27.6325329133

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.