Ülevaade riikidest, kuhu reisijaid sisse lubatakse

Näomask. (CC) Gabriele Lässer / Pixabay

Ehkki Eestist veel ilma mõjuva põhjuseta välja reisida ei saa, on maailmas riike, kus turiste üle piiri lubatakse. Kuigi kolm miljardit inimest istuvad ühel või teisel moel kodus, võib mõnedes maailma nurkades seaduslikult jala sihtkohas maha panna ja kui kuidagi on õnnestunud jõuda sihtriiki, siis ei tehta takistusi ka lennujaamast või piiripunktist edasi reisimiseks.

Euroopa Liit on kinni, mõni üksik riik natuke lahti

16. märtsist alates on Euroopa Liidus keelatud ilma hädavajaduseta riikidevaheline reisimine. Mõned riigid on piire karmimalt kinni hoidnud, mõned lõdvemalt. Kaupade vaba liikumine on siiski lubatud. Osad (üksikud) lennuliinid töötavad.

Tšehhi lubab siseneda ärireisijatel kuni kolmeks päevaks, kui neil on tõend COVID-19 negatiivse testi kohta. 

Austria lubab samuti siseneda neil, kellel on mitte rohkem kui neli päeva vana tõend COVID-19 negatiivse testi kohta. Samas on kõik suusakeskused ja enamus majutusasutusi suletud. Soovijad võivad lennujaamas teha ka tasulise COVID-19 testi ja kui selle tulemus on negatiivne, lubatakse riiki.

Holland nõuab sissetuleva lennu reisijatelt põhjaliku ankeedi täitmist, kus kinnitatakse, et neil puuduvad viirusesümptomid. Sisenemisel vaadatakse iga juhtumit eraldi loa andmiseks.

Muu maailm

Iraan pole otseselt oma piire välisturistidele sulgenud, kuid kohalesaamine on lennuliikluse katkemise tõttu pea võimatu.

Lõuna-Koreasse saab siseneda, kuid Euroopast saabudes tuleb läbida kohustuslik koroonatest ja tuleb oodata tulemust kuni 24 tundi. Kui test on negatiivne, lastakse riiki.

Mõnedes riikides lubatakse 14-päevasesse sundkarantiini, enne kui mujale riiki edasi pääseb.

Riigid, kus koroonaviirust ametlikult pole avastatud

Praegu on maailmas üldse alla 15 riigi, mis on ametlikult jäänud koroonaviirusest täiesti puutumata. Need on tavaliselt kauged ja isoleeritud ookeanisaared või väikeriigid (või Põhja-Korea). Näiteks pole ühtegi juhtu Marshalli saartel, Lesothos, Kiribatil, Solomoni saartel, Tongal, Turkmenistanis, Vanuatul, Tuvalul, Põhja-Koreas. 

See aga ei tähenda, et neisse riikidesse saaks kohe piiranguteta reisida.

Hetkeseisu nakatunute kohta saab vaadata siit lehelt.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.