TEST: pumpame rehve ja palle täis Xiaomi akupumbaga

Xiaomi pump.

Kevad on alanud ja kõik liikuvad-veerevad asjad vajavad täispumpamist. Käsitsi oleks seda tehnoloogiaajastul teha ju liiga tüütav, sellepärast testimegi Xiaomi digitaalse juhtimisega akupumpa, mis on piisavalt kerge ja väike igale poole kaasa võtmiseks.

Xiaomi pump on digitaalse juhtimisega ja ekraaniga, mis näitab rõhku. Vooliku pesas välja võttes lülitub seade sisse ning iPodi laadse juhtkettaga saab saavutatavat rõhku seada  ning taskulambi põlema panna, et näiteks pimedas näeks rehvi pumbata. Seda sobib nii palli, elektritõukeka, ratta, mootorratta kui sõiduauto rataste täispumpamiseks. Hea on see, et juhtketta parempoolse nupuga saab eelvalikutest valida, mida pumbata tahad. Mingi vaikimisi väärtus tuleb kohe ette ja pluss-miinus nuppudega saab saavutatavat rõhku ise vähendada või suurendada.

Xiaomi pump

Pallide pumpamine pole mingi probleem. Selleks on kaasas ka pallinõel, mille saab n-ö autoventiili otsa keerata. Elektritõukekaga on asi pisut keerulisem. Nimelt ei ole ventiil otse ligipääsetav ja Xiaomi pumba otsik on liiga jäik, et painutada seda e-tõuksi ventiilini. Tuleb kruvikeerajaga kallale minna ja esiratta küljekate eemaldada.

Jalgratastega on aga pumpamine üsna lihtne. On olemas ka peenema ventiili ehk presta üleminek (paraku tundub see olevat plastmassist). Kui valid kindla rõhu, mida tahad saavutada (PSI-des ehk Pressure per Inch), siis pump töötab niikaua, kui see on saavutatud ja siis lülitub kohe välja. Paraku on rehvidele meie kandis pigem bar´ides rõhk kirjutatud, seega tuleb bar´ide peale ümber lülituda. Seda saab parempoolset nuppu all hoides teha. 

Tundub, et pumbaga saab ikka üsna mitu rehvi täis, sest testis õnnestus täis pumbata kolm palli, üks tõukekas ja kolm jalgratast ning akut näis ikka veel jätkuvat (valge aku indikaator läks oranžiks, punaseks läheb siis, kui alla 20% on järel). Juhendi järgi peaks piisama ühest akutäiest kaheksa jalgratta jaoks. 

Laadimine käib micro-USB pesast, 2000 mAh aku laeb täis kolme tunniga. Kaabel on kaasas, laadija mitte. Müra on küll üsna korralik, aga tänaval sellega põristades ilmselt kedagi ei häiri. 

Pump rattale.

Mis võib siin katki minna? Kogemusest Poola suure kohverkompressoriga võib öelda, et põhiline probleem kipub olema akus. Kui esialgu pumpas ka kohverkompressor korralikult, siis juba teisel hooajal oli aku mahutavus nii väike, et paarikümne sekundi pumpamise järel sai aku tühjaks. Loodetavasti Xiaomi pump kestab kauem. Seadme hind Aliexpressis on praegu 33,74 eurot.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.