Homsest saavad vaktsineeritud ja Covid-19 läbipõdenud Saksamaale ilma karantiinikohustuseta

Berliin, Bundestag, 2020.

Alates homsest, neljapäevast, 13. maist 2021 saavad Saksamaale siseneda Euroopa Liidus tunnustatud vaktsiinidega vaktsineeritud ja COVID-19 läbipõdenud, ütles Saksamaa föderaalne tervishoiuminister Jens Spahn täna pressikonverentsil. Päris kõiki siiski riiki ei lasta, on teatud riike, kus nakkustase väga kõrgel, kust saabudes tuleb siiski teha koroonatest.

Siseneja peab olema täielikult vaktsineeritud või paranenud COVID-19-st ehk siis läbinud täis-vaktsiinikuuri kõigi süstide ja süstidega ning viimasest süstist on möödunud nõutud arv päevi, millal loetakse antikehade teke toimunuks.

Läbipõdenutel peab olema haigestumisest möödas 14 päeva.

Kohene test saabumisel võib kaotada ka karantiininõuded vaktsineerimata reisijate riiki sisenemisel. Vaktsineerimata reisijate lennule saabumisel on aga endiselt vaja kinnitust negatiivse testi kohta.

Karantiinita sisenemine ei kehti aga näiteks Indiast, Lõuna-Aafrikast, Gruusiast, Maldiividelt, Nepaalist, Costa Ricast ja teistest kõrge nakatumisega riikidest saabudes.

Alates 21. maist võib juba mõnedes Saksamaa piirkondades vabaõhuüritusi pidada. Baierimaal näiteks on sellest kuupäevast lubatud avalikud üritused kuni 250 osalejaga. Berliinis avatakse 21. maist vabaõhurestoranid, kui nakatumisnäitaja saja tuhande elaniku kohta püsib kolm päeva alla 100. Praegu on see Berliinis 94.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.