Kõige populaarsemad reisiteemalised lauamängud

Foto: Pixabay

(Sisuturundus)

Lauamängud ning kodused meelelahutusvõimalused on ideaalsed meetodid veeta aega oma lähedastega ning perekonnaga. Kui antiiksed vaaraomängud, book of ra teemalised mõistatused ning populaarne Alias ei ole enam piisavalt põnevad, tasub hankida endale reisiteemalisi lauamänge. 

Reisiteemalised lauamängud ei ole ainult põnevad, need aitavad ka enda teadmisi teritada ning uusi fakte õppida. 

Järgnevalt loetleme populaarsed reisiteemalised lauamängud, mis on kättesaadavad nii poodides kui ka laenutustes:

1. Eestlaste ümbermaailmareisid - Regio, GoTravel

2-6 mängijale mõeldud põnev koguperemäng toob mängijad kaasa põnevale seiklusele kahel mängulaual. Komplektis on kaasas üks mängulaud (90x50cm), mis on ümber pööratav. Esimesel ehk peamisel poolel on mängulaud ning teisele poole saab mängujuht. 

Mäng võimaldab seigelda koos näiteks Ahto Valteriga “Lennuki” ümbermaailma reisi meeskonnas, väisata autodega “Veerevate Eestlastega” ringreisi, reisida koos GoTravel meeskonnaga üle kogu maailma. 

2. EUROOPA REIS

Tegemist on lõbusa ja kaasahaarava lauamänguga, mis väisab Euroopa riike ja erinevaid vaatamisväärsusi. Mängu koostamisel on abiks olnud nii enksüklopeediate loojad, Tartu Ülikooli teadurid ning reisieksperdid. 

3. Maailma riigid. Õppemäng geograafiast

Tegemist on Pille Luiga geograafiateemalise lauamänguga, mille abil saavad selgeks nii riigid kui ka nende pealinnad. Huvitavaid fakte ning teadmisi tuleb igal sammul. Kaardid on pakkidesse jaotatud maailmajagude kaupa, sel viisil saavad selgeks piirkonniti nii Aafrika, Euraasia ning Ameerika. Hetkel on mäng enamus poodides läbi müüdud, kuid teiselt ringilt on mängu veel kindlasti võimalik leida. 

4. Matk mööda tuletorne

Raamatu “Matk mööda tuletorne” kõige vahvam peategelane seikleb koos mamma, koer Jussi ning kass Jupiga mööda Eesti tuletorne ning õpivad fakte ja arendavad teadmisi tuletornide kohta. Hedda Peet, kes on kirjutanud raamatu “Minu Tuletornid” on üllitanud ka lauamängu, mille abil on võimalik selgeks saada pea kõik Eestis paiknevad tuletornid. 

5. Autoralli Ümber Maailma - Henri Ääremaa

Tegemist on WRC teemalise lauamänguga, kus saab õppida fakte WRC ralli, riikide/maade ja rallitiimide kohta. Kuni 4-le mängijale mõeldud seiklusmäng pakub tihedat ning mõnikord vaidluste rohket mänguelamust. Mäng sisaldab 361 kaarti (237 WRC ralliküsimust, 112 maade küsimust ning 12 sõitja kaarti). Mängu eesmärgiks on koguda kolme ralli jooksul maksimum kogus punkte.

Henri Ääremaa on noor 17.aastane noormees, kes käib Viimsi Keskkoolis 11.klassis. Üheks kooli ülesandeks oli luua loovtöö ning kuna noormees on suur WRC ralli austaja ning võistleb ka mõnikord ise, kasutas Henri võimalust luua just talle meelemööda uus mäng. Esimese partiina toodeti poisi poolt 10 komplekti, millest kaks anti tšempionite Ott Tänakule ja Martin Järveojale. Ülejäänud mängud said omade sõprade seas nii populaarseks et neid otsustati juurde toota. “Autoralli Ümber Maailma” on nüüdseks müügil nii raamatupoodides kui ka Alexela Tikupoisi kaupluses.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.