Külmas linnas: väike nädalalõpupeatus Helsingis, Stockholmis või Riias

Helsingi. (C) Reisijutud

Loo lõpus lingid linnasündmuste kalendritele!

Peagi saabuv nädalavahetus pakub ideaalset võimalust nautida meeldejäävat linnareisi, kuid järgmistel päevadel lubab siiakanti ilmajaam pigem veidi külmemat ilma koos tugeva tuulega. Et oma nädalavahetust täielikult nautida ja ilmastikuoludele vastu astuda, on oluline teha ettevalmistusi, mis tagavad mugavuse terveks reisiks.

Esiteks muidugi riietuda vastavalt ilmastikuoludele. Kanna mitut kihti rõivaid, sealhulgas olgu all soe aluskiht, soojust säilitav kampsun või jakk ning tuulekindel väliskiht. Samuti on vajalik soe müts, kindad ja kvaliteetsed jalanõud, et tagada mugav ja soe jalutuskäik läbi linna. Kõnnid sa ilmselt palju. 

Teiseks ole valmis kandma kaasas mugavat ja piisava suurusega seljakotti või õlakotti, kus saab hoida täiendavaid soojendusvahendeid nagu soojenduspadi või termos sooja joogiga. Samuti ole valmis päikeseprillide kasutamiseks, sest ka oktoobripäike võib isegi sügistalvisel ajal olla üllatavalt ere ning lumega kaetud pinnad võivad isegi päikesepõletust tekitada.

Kolmandaks, veendu, et oleks kaasas ka offline kaardid mobiilis (vaata näiteks Google Mapsi äpist menüüst "salvesta kaardid") ja teave oluliste vaatamisväärsuste kohta (sedagi saab äpist vaadata, näiteks "lähemad vaatamisväärsused") ning plaan, kuhu soovid minna ja mida külastada.

Samuti kaalu siseruumides asuvate muuseumide, galeriide või kohvikute külastamist, et saaks vahepeal nina sooja pista ning nautida linna kultuurilist rikkust ilma külma ilma kartmata.

Vaatamata külmale on linnas palju teha ka talvekuudel. Soovitan nautida ka kohalikke spaasid või saunasid, kus saab samuti soojeneda. Samuti võib külastada kohalikke restorane, et nautida maitsvaid kuumi jooke ja toite ning proovida kohalikke hõrgutisi.

Lisaks sellele on paljudes linnades talviti korraldatud erinevaid ajutisi talviseid tegevusi, nagu jää- või lumefestivalid, valgusfestivalid ning varsti ka uisuväljakud ning talvised laadad, mis võivad pakkuda meelelahutust ja põnevust ka külmades tingimustes.

Olles valmis külma ilmaga reisimiseks ning teades, milliseid tegevusi külmades tingimustes nautida, saate nädalavahetusest linnasõidust täiel määral rõõmu tunda. Naudi oma reisi!

Vaata Helsingis toimuvat siit, Stockholmis toimuvat siit ja Riia sündmusi siit

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.