Rafting

Kärestikuparvega valgetel vetel.


Sügisene raftinguhooaeg Pirital alanud

Rafting Pirita jõel 2006Tundub, et aastaaegu, millal parvematka teha ei saa, jääb aina vähemaks - või õigemini neid enam polegi. Suured sajud on veetaseme piisavalt kõrgeks ajanud, et Soomaal saab luhtadel kanuutada ning Pirita jõel on taas raftingu aeg.

Pirita pole küll nii ehe raftingukoht kui Jägala, kuid pikema sõidu saab Lagedi külje alt raudteetammi alt Kose-Lükati sillani küll. Mõned äkilisemad kohad, mõned pikemad kärestikud ja natuke ka tuima sõtkumist laisal rahulikul veel.

Raftinguhooaeg 2008 on alanud

Kui raftinguhooaeg algab, siis on varsti kevad kah täies jõus.

Seekord algas rafting taas varem kui muidu. Pirita jõel vett on. Sellepärast korraldab 360.ee sel nädalavahetusel esimesed suuremad raftisõidud Tallinna külje all. Proovisõite on varem ka tehtud ja tegelikult on hea tahtmise juures terve selle ja eelmise aasta lõpu saanud raftida, kui vaja. vett on ja jääd pole eriti nähtaval olnud.

Seega - kõik raftima :)

Raftinguhooaeg läks lahti

Poolsuvised ilmad on jääga oma töö teinud - jääst on saanud suurvesi. Laupäeval lähevad sellele parvedega liugu laskma Seikleja.com parvematkajad.

Sõidetakse Pirita jõel. Kohati ei pääse ilmselt jää peal parvede vedamisest, nagu oli möödunud aastal.

Vaata möödunud aasta pilte siit.

Parvematkahooajal tehakse matku iga päev, et tõusuvett paremini ära kasutada. On ju seda lõbu vaid mõned nädalad aastas Eesti rahulike jõgede oludes.

Raftinguhooaeg on jälle alanud

Proovitud sai ka Pirita kärestikke.Vesi on soe ja kõrgel, seega mis saaks takistada üht jaanuarikuist raftingut ette võtmast?

Õige, mitte miski. Seikleja.com tegi parvematka Pirital juba ära ja kutsub nädalavahetusel suuremale veehullamisele, kuulujutud räägivad, et ka Jägalal on veeseis üsna hea. Ning Pirita silla juures olla nähtud ujujat (?)!

Kõike seda ajal, millal käivad ka uisumatkad laukajääl... ka ärapööranud talvel saab palju ette võtta. Eelmine aasta teatasime raftinguhooaja algusest 10. aprillil.
 

Raftinguhooaeg on alanud

Proovitud sai ka Pirita kärestikke.Kui laupäeval tegime kuiva trenni ja vaatasime Tallinnast läände jäävaid jugasid kaldalt, siis pühapäeval juba sukeldusime ise Pirita sogasevõitu lainetesse, raftinguparvedega. Reisijututoa seltskond sulandus seekord Elioni rahvaga.

Pildid raftingust Pirita jõel 8.04.2006 leiad siit.
Seikleja.com (vt ka avalöögi-uudist) oli kokku pannud viis parve, millele ligi 40-liikmeline seltskond peale sai. Selliste suurürituste jaoks on seiklustepakkujad moodustanud juba väikese kontserni. Kui autod olid logistiliselt paigutatud, tõmbasime vestid selga ja ronisime parve.Jõgi oli rahulik ja sõit nagu pühapäevane laisk olesklemine jõel, kuni hakkasid pihta esimesed jääväljad. Ja neid oli palju. Saime nagu muistsed hülgekütid parve mööda jääd lohistada, samal ajal sulpsas nii mõnigi jalaga läbi jääprao kargesse Pirita jõkke. Kaldal kogunesid uudishimulikud ja eemaldusid jääkosklad.

Uus seiklusala - mererafting

Seikleja.com pakub tõenäoliselt esimesena Eestis (kirjuta toimetusele, kui eksin) mereraftingut. Mis see siis on? See on nagu rafting, aga märatseva jõe asemel on parve all tormine meri.

Meeskond hüppab kaldalt parve sisse ja hakkab avamere poole sõudma. Vastavalt ettevõtmise iseloomule läbitakse poidega märgitud ala või üritatakse lainetega võideldes jõuda üle mereavaruste. Nagu ikka on sabas üks tüürija ja kahes pardas galeerisõudjad, kes parvejuhi rämeda sõimu ja karmide korralduste saatel vastavalt juhistele sõuavad, nii kuidas jaksavad.

Raftinguhooaeg 2004 on alanud

Külm ja märg, kuid i>fun</i> ka...Igal kevadel muutub nii paariks-kolmeks nädalaks ka Eestis mõni jõgi kärestikuliseks mägijõeks. Just nüüd on seda teinud Jägala jõgi.

Kuigi nädalavahetusel vaadeldud Pirita ja Valgejõgi on veel üsna jääs, on Jägala joast allpool juba suhteliselt jäävaba. Kosest suruvad end alla tavalisest suuremad veevood ja vee hulk suureneb iga päevaga.

Asu Rafting teemat jälgima

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.