Vääna

Vääna-Viti, Vääna-Posti, Vääna-Jõesuu. Vaata ka Harku valla kodulehele.


Vääna mõis, 7. august 2011 wher2go 10.10.2017 23:42

Unustatud mõisad, Vääna mõis ehk lasteaed-algkooli uksed olid sel päeval lahti. Natuke käisime ka Keila-Joal ja Klooga mõisas.

Tõlinõmme, õõtsuv maastik paeplatool

Kaido Einama

Eesti Loodus 3/07

Vaata ka pildialbumeid: esimene ja teine

Tallinna ümbrust on üldiselt tugevasti mõjutanud pealinlaste prügi ja väljasõitudest rohelusse jäänud taak. Vaid veerandtunnise autosõidu kaugusel Tõlinõmmes asuv raba ja järv on aga meeldiv oaas, kuhu loodusvaenulikud „loodusesõbrad” pole veel jõudnud. Talvine retk Vääna maastikukaitsealal viib kohtadesse, kuhu muul ajal kuiva jalaga ei pääse.

Tõlinõmme vaatetorn leitud

Teisel katsel jõudis Reisijututoa ekspeditsioon salapärase Tõlinõmme vaatetornini. Oli see alles vesine ekspeditsioon, ehkki öösiti oli juba mitu korda alla -20 olnud.

Eelmine aasta enne jõule käisime Reisijututoa domeenisünnipäevamatkal Tõlinõmme torni otsimas ja ei leidnud. Nüüd, kui torni juures käidud, võib öelda, et siis oligi liiga vesine. Ja ka teisel katsel oli liigagi-liigagi vesine. Aga leitud ta sai.

Vaata pilte siit: 2006 ja 2007.

Tõlinõmme - peidetud järv Tallinna lähedal

Eesti Looduse ammune artikkel ütles, et ega Tõlinõmme järves suurt vett enam polegi. 1937. aastal lasti järv kuivaks, et rammusaid põllumaid juurde saada. Linnud tõmbasid seepeale järvelt minema. Nüüd mõned pardid ja luiged on küll tagasi, aga linnurohkusest, nagu kolmveerand sajandit tagasi, enam rääkida ei saa.

Pildid Reisijututoa sünnipäevamatkast Tõlinõmmele on siin.

Asu Vääna teemat jälgima

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.