Pühapäeval on ülemaailmne lumepäev

20. jaanuaril ehk sel pühapäeval tähistatakse üleilmset lumepäeva "World Snow Day", mis on Rahvusvahelise Suusaliidu (FIS) poolt 2012. aastal algatatud projekt tähistamaks talve ja lume olemasolu.

Eestis saab lumepäevast osa võtta kokku 33 erineval terviserajal.

SA Eesti Terviserajad koordineerib sellel päeval hulgaliselt väikeseid lumepäevi üle Eesti. „Meie eesmärk on propageerida sportlikke eluviise ning pakkuda tervisesõpradele meeldejääv päev lumes ja lumega terviseradadel üle Eesti,“ sõnas  Eesti Terviseradade juht Jaak Teppan.

Rahvusvahelise lumepäeva motoks  (Explore, Enjoy, Experience) on avastada midagi uut, nautida lume võlusid ja ammutada lumest indu. Lumepäeva tähistamise traditsioon sai alguse 2012 aastal, sellel aastal saab lumest rõõmu tunda kõikidel kontinentidel, kokku 39 riigis.

Erinevate terviseradade lumepäeva kava varieerub -  saab kelgutada ja liugu lasta, aga ka suuskadel liigelda ning lohesurfi harrastada. Infot konkreetsete terviseradade lumepäevade kohta saab Eesti Terviserajad kodulehekülje http://www.terviserajad.ee ja Eesti Terviserajad Facebooki lehekülje kaudu.

SA Eesti Terviserajad koondab ühe kaubamärgi alla ligi 90 terviserada Eestis, mis paiknevad kokku ligi 800 kilomeetril ning mida haldavad erinevad omavalitsused, mittetulundusühingud ja eraõiguslikud isikud. Terviseradade võrgustiku on ellu kutsunud Eesti Energia, Merko Ehitus ja Swedbank, et tagada kõigile eestimaalastele aastaringne tasuta liikumisharrastuse võimalus looduses.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.