Hiigel-laine Tais: turiste evakueeritakse Bangkokki

Tai turismiministeerium on pealinnas Bangkokis valmis seadnud tuhandeid voodikohti hiigellainest pihta saanud Phuketi ja Krabi hotellidest turistide ümbermajutamiseks. Ka muid turiste veetakse läänerannikult ära, sest võimatud pole järeltõuked ja väiksemad hiidlained. Kirjutab Phuket Gazette.

Taisse jõudnud hiidlaine, mis oli ligi kolmekordse maja kõrgune, pühkis kaldaäärsed madalamad ehitised. Tsunami tagajärjel on Tais hukkunuid (teisipäevaõhtustel andmetel) 1000, lisaks 5000 vigastatut erinevates haiglates, räägivad Reutersi andmetele viitavad kohalikud lehed. Turiste sai Phuketis surma üle 40, Krabis üle 20 (esmaspäevaõhtustel andmetel).

Järeltõugete võimalusest kirjutatakse ka siin: http://in.news.yahoo.com/041227/137/2ioeq.html

Ellujäänu kõige rängemini pihta saanud Sri Lankalt kirjeldab CNNile oma üleelamisi hiidlainest siin:
http://www.cnn.com/2004/WORLD/asiapcf/12/26/tsunami.survivor/index.html

Lingid:
http://www.vachiraphuket.go.th/26122547/listall.html - Phuketi haiglate nimekirjad vigastatutest. Seal on ka üks Eesti nimega sarnane nimi Avo Västrik, võimalik et (välis?)eestlane, kuid mitte Eesti kodanik.
http://www.hotel-travel-asia.com/info/phuketquake.htm - Phuketi ja Phi-Phi tsunami hädaabi-info. Leiab ka uudiseid, vajalikke telefoninumbreid, infot.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.