Nüüd sõidame Segwayga

Otse presidendilossi külje all ehmatasime möödujaid ja meelitasime ligi pensionäre Segwaysid proovides. Need neli liikurit olid Leedust kohale toodud. Maksavad väidetavalt Eestist ostes 120 000 krooni (kes neid müüski?). Mujalt tuues saab ka alla 100 000. Kannavad kuni 180-kilost inimest. Sõidavad akudelt kuni 25 km. Arendavad kiirust kuni 45 km/h. 

Kirjutab ka Eesti Päevaleht.

Segway seljas sõidetakse püsti. See on üks revolutsioonilisemaid personaalliikureid (human transporter) peale jalgratta leiutamist. Aga temaga sõita on lihtsam, kui jalgrattaga: kallutad ette - liigud edasi. Kallutad taha - pidurdad ja hakkad tagurpidi liikuma. Pöörad käänatavast käepidemest. Varem oli pööramine ka lenksu kallutamisega lahendatud, nüüd eelistatakse nuppu jäigal lenksul.

Õppimine oli tõesti lihtne. paar minutit ja asi selge. Rüht õigeks ja kallutamine käib juba intuitiivselt. Kogu tasakaalu hoiavad Segwayl kaks asja: esiteks see, et raskuskese on allpool ratta telgi, sellepärast on Segway nagu nannipunn, jäädes alati püsti. teiseks on liikuri sees güroseade, mis aitab vastavalt kaldele õige sõidukiiruse valida.
 

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.