Esimene giidikonkurss Viru Raba Rääkijad

Reisijututuba hakkab põhjalikumalt matkaradu träkkima.Giidid asuvad kevadel võistlustulle. Algavad ettevalmistused esimeseks giidikonkursiks, mis kannab nime "Viru Raba Rääkijad".

Veebruari lõpuks peavad rabagiidid esitama oma eeltööd (esseed), et siis märtsis saaks zhürii neid hinnata.

Eeltööde pikkuseks nõutakse 1-3 lehekülge. Tutvustama peab Viru raba. Siinkohal ka link Reisijututoa Viru raba träkile, kus märgitud rabaraja marsruut koos osade infotahvlitega.

Järgneb tekst Giidide Liidu lehelt:

Mida parem teksti ülesehitus, seda parem. Mida rohkem lugemapanev ja informatiivsem, seda parem. Zhürii hindab eeltööd ja kevadisse lõppvooru pääseb kümme paremat. Kevadel antakse igale giidile 45 minutit aega, et Viru raba tutvustada.

Kevadine lõppvoor leiab aset 26.aprillil.

Alustame kell 10.00 hommikul ja lõpetame kella 18-19.00 paiku õhtul. Züriisse kuulub 12 liiget, kellele tuleb saata eeltööd. Need tuleb saata alljärgnevatele persoonidele ja järgmistel aadressidel: Mark Soosaar (zhürii esimees): mark-ät-chaplin.ee; Ella Vikk (Porkuni Paemuuseum) : ella.vikk-ät-mail.ee ; Mart Niklus
(bioloog, vabadusvõitleja, Tartu vaim): martniklus-ät-yahoo.com ; Krista Keedus (Sagadi Metsakeskuse juhataja): krista.keedus-ät-rmk.ee ; Maire Vendt (Lahemaa RP-i esindaja): maire.vendt-ät-lk.ee ; Toomas Lõhmuste (Raadioteatri esindaja): toomas.lohmuste-ät-err.ee ; Arne Timm (Turismimaailma esindaja, MTÜ Loodusring): arne.timm-ät-loodusring.ee ;
Toomas Trass( Muusikamaailma esindaja, Eesti Heliloojate Liit): toomas.trass-ät-mail.ee ; Riho Rannikmaa (Spordimaailma esindaja: sakura-ät-estpak.ee ; Riina Roose (Tallinna Linnateatri Muusikajuht): r.roose-ät-linnateater.ee ; Kristjan Kaljund (Eesti Rahvusringhäälingu esindaja): kristjan.kaljund-ät-err.ee ; Reiu Tüür (Kunstimaailma Esindaja - Kunstihoone): reiu-ät-kunstihoone.ee

Zhüriiliikmed saadavad hinnatud eeltööd koos iga osaleja punktidega allakirjutanule. Allakirjutanu peab punktiarvet ja nii selguvad kümme paremat, kes lõppvooru pääsevad. Kuna zhürii on koos, siis tegeleb allakirjutanu hetkel auhinnalauaga, auhinnafondiga ja esindajatega. Prognoosi kohaselt tuleb osalema 20-30 rabagiidi.

Loomisel on auhinnafond ja katmisel auhinnalaud, esimese suurus ja teise rikkalikus selguvad vahetult enne giidikonkurssi.

Auhinnad antakse kätte lõppvooru lõppedes kohapeal, Viru raba matkaraja alguses. Kokku on võimalik koguda eel- ja lõppvoorust 200 punkti. Mida täiuslikum eeltöö ja mida parem etteaste, seda lähemal sajale punktile ehk sajale protsendile. Seega on võimalik koguda eel- ja lõppvoorust kummastki sada punkti. Eelvooru punktid võetakse lõppvooru kaasa ning kokku on võimalik teenida 200 punkti.

Kui esimene giidikonkurss õnnestub, siis on välja joonistunud ka järgmise giidivõistluse piirjooned, selleks võiks olla giidikonkurss "Sagadi Pidu", kus iga osaleja esitleb oma versiooni Sagadi mõisa ja mõisapargi tutvustamisel.
Lisainfot saab telefonil : 3220662 ja aadressil: marek53@hot.ee
Marek Vahula

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.