Reisisiht Slovakkia

Aastaid koos Tšehhiga ühes riigis elanud slovakid otsustasid möödunud sajandi lõpul taas eralduda ja iseseisvalt hakkama saada. Turismis on neil oma nišš olemas – enamus Eesti mäesuusafänne teavad kõiki tähtsamaid Slovakkia suusakuurorte nii Madal- kui Kõrg-Tatrates. Neis mägedes käiakse ka koopamatkadel, kuumaveebasseinides, mida soojendavad termaalveed ning suvel on mäenõlvu vallutamas alpinistid. Pealinn Bratislava jääb kiirteedel täpselt Praha-Budapesti teele ja maksab külastada oma kitsaste tänavatega vanalinna pärast.

Suusatamiseks valitakse aga Liptovski Mikulase piirkond, kust viivad mägiteed juba suusanõlvadele. Suviti on samas kohas ekstreemsportlased mägirataste, raftinguparvede ja paraglaidingu-langevarjudega.

 Slovakkia : viisad

 Euroopa Liidu riikide hulka kuuluvasse Slovakkiasse saab Eesti kodanik reisida viisavabalt.

 Slovakkia : aeg

 Eestist 1 tund taga.

 Slovakkia : ilm

 Suvel ja talvel on ilm tihti heitlik. Suvel keskmine temperatuur 22 kraadi, talvel +1. Esineb ka väga kuumi suvesid ja talvel võib olla käre pakane +20 kraadiga. Olenevalt eesmärgist on parim aeg külastamiseks veebruar-märts (mäesuusatamiseks) või mai, juuni, august (suvepuhkuseks).

 Slovakkia : vaktsineerimine, tervis

 Vaktsineerimisi teha pole vaja.

 Slovakkia : transport

 Metroo puudub. Kuid see-eest on mägedes palju rippraudteid, millele siiski alati loota ei saa – nende käigusolek sõltub ilmast. Linnade vahel on enimlevinud bussitransport. Ka rong on odav ja mugav. Idast läände Tatrate turismipiirkonnas ja Bratislava ümbruses kulgevad kiirteed, mille jaoks tuleb autole piirilt osta kleebis. Lennukiga saabutakse enamasti Bratislavasse. Kuid väikeste vahemaade tõttu võib lennukiga saabuda ka Prahasse või Viini ja sealt bussiga Bratislavasse (võimalik on ka kiirlaevaga Viinist saabumine).

 Slovakkia : raha, kaubad

 Suveniiridest ostetakse Slovakkiast kaasa käsitööd, maisitõlvikutest tehtud nukke, keraamikat, kristalli, torujat rahvapilli fujarat. Krediitkaardiga saab maksta Tatra mägikuurortides ja suuremates linnades.

 Slovakkia : hotellid, majutus

 Hotellid ja majutus võib Slovakkias olla üsna erineva tasemega, reeglina on hinnad üsna soodsad. Talvisel turismihooajal on Tatra mägedes majutuse leidmine keerulisem ja vajab broneerimist, suvel on raskem leida majutust linnades ja kuurordipiirkondades riigi idaosas. Eksootilisem on ööbida mägimotellides, mis on odavamad ja askeetlikumad. Hinnad algavad Tatra mägihotellides 250 kroonist Väiksemates linnades ja külades on väga levinud pansioni tüüpi majutusasutused, kus soovitakse ettebroneerimist, kuna puudub ööpäevaringne registratuur. Pansionites saab ööbida ka 150 krooni eest.

 Slovakkia : toidud, söögikohad

 Klassikaline Slovaki restoran pakub menüüs tavaliselt prae sektsioonis vaid liha hinna. Garneering koos kartuli ja salatiga tuleb juurde tellida. Hinnad on sellegipoolest odavad. Rahvuslik köök pakub küpsetatud sealiha, toidud on üsna rasvased, enamasti on salatiks mädarõigas ja sibul.

 Telli lennureis Bookinghouse´ist.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.