Matkasoovitus: Oandu

Kuhu minna sõnajalaõit otsima ja suve esimesi päevi veetma? Reisijututuba soovitab: Oandu matkarada. 

Sedagi  rada oleme me läbinud mitu korda. Esimest korda 2005. aasta jaanipäeva paiku ja sellest ajast on ka pildid siin loo juures. Teist korda juba sel aastal - täpsemalt 1. jaanuaril 2008. 

 

View Larger Map
(Kaardil on ka träkk Altja kõrtsi ja sadamasse)

Oandu loodusmetsarada on valminud täpselt 10 aastat tagasi - 1998. aastal. RMK puhkealal on tähistatud laudtee, peatuskohad ja telkimiskoht. Maaturismi lehel on infotahvlite asukohaga matkaraja skeem, 2005. aasta teekonna salvestasime ka GPS-träkina.
 
 
Raja pikkus on 4,7 km ja kokku leiab rajalt 19 infotahvlit. Algab männimetsas, kuid läbib väga erinevaid Põhja-Eesti maastikuvorme: on nii paekallast, klindiesist terrassi, samuti mandrijää kontaktnõlv, luited ja rannavallid.  
Päris raja keskel on ka üks geopeituse aare. See kahetunnine matk on hea erinevate metsatüüpidega tutvumiseks ja raja ääres leidub ka massiliselt sõnajalgu, mille õisi otsida:  
 
Tormimurd pole rada seganud - seal, kus suured kuused on laudteele langenud, on nad sinna jäänudki, uus rada on tehtud lihtsalt tormimurrust kõrvalt mööda. ja igal pool pole rada mahalangenud puude kõrvalt läbi läinud, mõnes kohas jookseb laudtee sillana üle puutüvede.  
 
Head jaani!

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.