Matsallu saab piletiga

Matsalus on käivitumas keskkonnasõbralik loodusturismiprojekt MATSALU TICKET – Päev Matsalu Rahvuspargis.

Igal laupäeval maist kuni septembrini saab selle abil liituda Matsalu rahvuspargis rahvusvaheliste gruppidega, valides kolme erineva võimaluse vahel:

  • retk bussiga, jalgsi ja paadiga (40 € / in.),
  • kanuumatk saatjaga (70 € / kanuu)
  • või rattaretk omapäi (20 € / in.).

Osalema on oodatud kõik loodushuvilised – nii Eesti majutusasutustes peatuvad välisturistid kui ka siseturistid.

Loodusharidusliku MATSALU TICKETi eesmärk on koordineerida rahvuspargi külastamist, hoides ära nii looma- kui taimeliikide, aga ka kohaliku elanikkonna liigse häirimise.

Bussiekskursioone ja kanuuretki juhendavad kohalikud eesti-inglise keelt kõnelevad spetsialistid. Külastajate arv on limiteeritud, sel hooajal bussiekskursiooni puhul 45, kanuuretke puhul 20 ja jalgrattarendi puhul 6 inimest.

Kokku saab Matsalu rahvusparki koordineeritult külastada igal laupäeval max 70-71 in.

Lisaks keskkonnasõbralikkusele aitab MATSALU TICKET piirkonnas turundada loodusturismi ka madalhooajal, kuna linnurännet on huvitav jälgida mais ja septembris.

MATSALU TICKET ei ole pelgalt ühe firma võimalus. Koostöövõrgustik koosneb ligemale 20-st erinevast teenusepakkujast – giidid, transpordifirmad, paadimehed, turismitalud, toitlustajad, muuseumid, looduskeskused, käsitöötegijad jpt. Koostööpartneritest kohalikud majutusasutused pakuvad turistidele soodushinda.

Projekti MATSALU TICKET visiooniks on kujuneda 3 aaasta jooksul Eestis kõigile tuntud ja tunnustatud kaubamärgiks. Et projekti idee oleks jätkusuutlik, vajab Estonian Nature Tours kõikide keskkonnasõbralike organisatsioonide, ettevõtete, koostööpartnerite ja meedia abi.

Estonian nature Tours tahab garanteerida reiside toimumise igal laupäeval, kui tehtud on vähemalt üks registreerimine. Hetkest, mil MATSALU TICKET hakkab kasumit teenima, planeerime asutada fond, mis toetab Eesti vääriselupaikade ja/või haruldaste liikide säilitamiseks vajalikke keskkonna- ja looduskaitseprojekte.

Vaata videot ühest päevast Matsalus "piletituristina":

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.