Leedu kutsub

Leedu turismiametist langes Reisijututoa toimetuse postkasti info selle kohta, miks peaks Eesti turist sinna lõunanaabrite juurde sattuma.

„Leedu on atraktiivne turismisihtkoht igal aastaajal ja seda ka eestlaste seas. Leedu riikliku turismiameti andmetel külastas  2011. aastal Leedut 72 000 Eesti turisti, mis on 8 protsenti enam kui 2010. aastal,“ kommenteeris Leedu riikliku turismiameti peaspetsialist Dalius Kontrimavčius. „Eestlaste meelispaigad Leedus on suviti kindlasti Palanga ja Nida, kuid heameelega kutsume eestlasi avastama ka teisi Leedus väga väärtuslikke ja huvitavaid sihtkohti ning üritusi,“ lisas Kontrimavčius.

Põhjuseid, miks sellel aastal oma puhkusesihtkohaks valida just Leedu, on mitmeid. Poola piiri ääres, Leedu kõige lõunapoolseimas maakonnas asuv väikelinn Druskininkai on vanim ja kuulsaim tervisekuurort Leedus. Linnas asub seitse mineraalveeallikat, üheksa sanatooriumi, veelõbustuspark ja mineraalvee-kümblusteraapia teenus. Druskininkais on ka 2011. aasta suvel avatud „Snow Arena” talispordikeskus, mis on ainus aastaringselt avatud talispordikompleks Baltimaades. Mäesuusatamise ja lumelauakeskus asub 8-hektarilisel alal, kus keskmine õhutemperatuur on -2°C.  Kõrgekvaliteetset lund toodetakse täisautomaatse tehnoloogia abil, mille tootmisel on kasutatud vaid vett ja õhku. Kokku on talispordikeskuses kolm mäenõlva, millest kaks on sisetingimustes avatud aastaringselt. Rohkem infot talispordikeskuse kohta leiab Snow Arena veebilehelt.

Kura säär on kui pinguletõmmatud vibunöör, mis on otsapidi rannikust lahti. Neringa, mis asub Kura poolsaarel, võeti 2000. aastal UNESCO maastikukaitsealade nimestikku. 2001. aastal omistas Euroopa Nõukogu Neringa kuurortlinna Läänemerepoolsele liivarannale ja puhtale veele kvaliteeditunnistuse – Sinise Lipu. Oaasi meenutav liivane ala on puhkajate meelispaik ja rahvusvaheliselt hästi tuntud reisisihtkoht. Nida on Neringa vanim asula, kuhu pääseb Klaipedast parvlaevaga. Nagu leedukad teavad öelda, on just Nidal aastaringselt kõige enam päikesepaistelisi päevi. Lisainfot leiab veebilehelt http://www.visitneringa.com/.

2012. aasta 5.-10. juulini toimub Šiauliais rahvusvahelise ühingu „Sport kõikide jaoks“ TAFISA viies üritus nimega 5th TAFISA World Sport for All Games. TAFISA Spordiüritusel tutvustatakse üle 30 uue sportmängu ja võistluse teiste traditsionaalsete spordialade kõrval.  Šiauliais toimuva ürituse patroon on Leedu president pr. Dalia Grybauskaitė. Rohkem infot TAFISA sportmängude kohta leiab koduleheaadressilt http://www.siauliai2012.lt/.

Kõige külastatavam koht Leedus on Vilnius, mis asub Nerise ja Vilnia jõe liitumiskohas. Vilniuse barokkstiilis vanalinn on kantud 1994. aastal UNESCO maailmapärandi nimistusse. Lisainformatsiooni Vilniuse puhkusevõimaluste kohate leiab aadressilt www.vilnius-tourism.lt.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.