Helsingi kesklinna saartel: jalutuskäik Suomenlinnas

Soome on meist vaid paari tunni kaugusel. Mõnikord saab Helsingisse lausa tasuta, kui laevafirmad teevad "rohelistele" Soome avastajatele sooduspakkumisi.

Kui aga sinu laev toob sind Katajanokka terminali, siis mõnesaja meetri kaugusel on Suomenlinna praamikai.

Kõigepealt osta pilet. Kassas ei pruugi inimesi olla, seega kasuta robotite abi. Piletiautomaadist saab osta pileti, millega pääseb praamile. See on mugav ja sujuvalt liikuv alus, mis viib Suomenlinna 15-20 minutiga, olenevalt ilmaoludest. Soojema ilmaga trügi tekile, jahedamal ajal saab istuda suurte akendega sisetekil.

Suomenlinnas ringi jalutamiseks on nii palju võimalusi, et kohe esimesel päeval pole mõtet kõiki läbi proovida. Reisijututuba soovitab sissejuhatuseks trippi saarestiku avamerepoolsele küljele, sest seal on rivis hulk rannakaitsekahureid. Tsaariaegsed kahurid on kõik alles erinevalt Eesti vastavatest kaitseehitistest: siit veeti metall minema. Kui veel 90ndate alguses olid näiteks Paldiskis veel meres näha mõned rasked raudkahurid, siis mõned aastad hiljem oli kogu raske metall läinud. Suomenlinnas saab näha, milline see raskekahurvägi siis oli.

Üldiselt pole põhjust eriti tagasiminevate laevade aegu meelde jätta, sest neid sõidab piisavalt tihedalt. Kui juhtub tagasi sadamasse tulles olema lisa-aega, saab seda veeta (üsna kallis) kohvikus. Seal on ka WiFi, tasuta.

Vaata kaarti suuremalt:

Asukoht

60.1672503442, 24.9556841255

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.