Helsingi Messikeskus võtab Matka turismimessil kasutusele prillivaba liitreaalsuse

Liitreaalsus läbi mobiiliekraani Helsingi Messikeskuses. Foto: Immersal

Üks asi on korraldada virtuaalmess, teine asi tuua virtuaalsus päris-messile. Helsingi Messikeskus võtab homsest külastajatele avatud Matka turismimessil kasutusele liitreaalsuse lahenduse, mis kuvab läbi mobiili kaamerapildi ekraanile päris maailmaga seotud tehisobjektid, näiteks maha joonistatud teekonna otsitava kohani (eksponendini, söögikohani, tualetti) või näitab lisareklaame tehisreaalsuses - kui "päris" messihallis on ühed stendid üles tõmmatud, siis liitreaalsuses saab veel lisasilte üles riputada.

Messi eksponendid saavad aga liitreaalsuse lahendusega näha olulisi asju väljaspool oma messiboksi, mis neid huvitavad. Kas ka neid külastanud kliente, selle kohta pressiteates infot polnud. Tulevikus hõljub ilmselt iga mööduja kohal kas rohkem või vähem priskem rahakott :)

Esialgu on rakendus saadaval vaid IOS-ile (hetkel veel saadaval polnud, aga mess tavakülastajatele algab homme), hiljem ka Androidile. Külastaja saab enne teada anda, mis teda täpselt huvitab ja läbi mobiiliekraani enda ümber vaadates on ära märgitud need kohad, mis peaksid tema huvidele vastama.

Talinki boks. Matka 2017

Reisijutud.com on praegu Helsingis Matka messil ja jälgib üritust päris-reaalsuses. Kohal on palju Eesti firmasid, aga ka eksootilisi sihtkohti. Kokku on kohal 921 eksponenti, oodatakse üle 65 000 külastaja (eelmise aasta number oli 66 837). Seoses Soome Vabariigi 100. sünnipäevaga kutsuti kohale ka 60 reisiblogijat üle maailma. Uutest riikidest on esindatud Kameruun, Filipiinid, Tadžikistan ja Qatar. Eestist on suurima megabokisga keset messihalli troonimas Tallink. Kuid on ka enamus maakondlikke esindusi, turismifirmasid, üksikuid turismiatraktsioone ja ühis-stende. 

Soomlasi huvitavad reisidest kõige enam temaatilised reisid - lihtsalt päikesereisi enam nii lihtne maha müüa pole. Naised käivad tervise-, ilu- ja taastusravireisidel, iga viies soomlane eelistab kultuuri- ja loodusreisi. Ja riik otsib nagu meiegi oma märki - Helsingi turundajad näiteks usuvad, et Helsingi linn on maailmas üsna vähetuntud ja seda tuleb aktiivselt reklaamida. Selleks on oma soovitused, isegi hääletoonini välja, mismoodi peaks Soome pealinna tutvustama.

Ja soomlastel on nüüd ka rahvustoit. Selleks on rukkileib. Messil küll esitleti natuke teistsugust rukkileiba kui meil Eestis, mitte tavalist pätsikest, vaid rõngasleiba - auguga keskel.

Tallinna legendid Helsingis. Foto: Kaido Einama

Asukoht

60.20265966541568, 24.936812236905894

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.