Tallinnas avati esimene avalik elektriautode kiirlaadija tanklas

Alexela kiirlaadija elektriautodele Tallinnas.

Alexela paigaldas esimese tanklaketina oma Tallinna Peterburi tee 77 asuvasse tanklasse elektriautode kiirlaadija. Teine kiirlaadija avati samal päeval Topauto poolt Kristiines. Ühtlasi on see (ja ka samal päeval avatud Topauto laadimisjaam) pealinna esimene Euroopa pistikuga elektriautode kiirlaadimispunkt.

Kiirlaadimispunkti avamise puhul saab Alexela tanklas 15. novembrist kuni 22. novembrini (k.a) elektrienergiat tasuta tankida. 

Kas elektriauto tasub end kütuse mõttes ära? Võib küll nii öelda, sest aastas 15 000 km sõiduks on elektrikulu vaid 150 eurot. 

“Meie eesmärk on jätkata alternatiivkütuste tanklataristu arendamisega vastavalt Euroopa üldisele suunale. Oleme andnud hoo gaasiliste kütuste arengule Eestis ning see hoog vaid kiireneb. Täna näeme, et on õige aeg panna sisse veel üks käik gaasiliste kütuste kõrval - seekord elektriline,“ rääkis AS Alexela juhatuse esimees Aivo Adamson Alexelas avatud elektrienergia tankimisest.  

Tallinnas Peterburi tee 77 Alexelas on võimalik elektrienergiat tankida sõidukeil, millele sobib nii Euroopa (CCS) kui ka Jaapani otsik (CHAdeMO). Laadimispunktis on Efacec kiirlaadija, mis võimaldab 100 kilomeetri läbimiseks laadida elektrienergiat sõltuvalt sõidukist kümnekonna minutiga.

“Seda tüüpi kiirlaadija sobib olemuselt kõikidele elektriautodele ja hea meel on selle üle, et avalik CCS laadija on lõpuks ka Tallinnas,” lisas Adamson. 

Makselahendusena saab Alexelas elektrienergia tankimisel kasutada Elektritranspordi veebirakendust.

Alexela on esimene kütuse ning tanklakaubandusega tegelev ettevõtte Eestis, kes paigaldas kommertsalustel elektriauto kiirlaadija oma tanklasse. Elektritransport OÜ juhatuse liikme Raul Potisepa sõnul suudab uus CCS laadimissüsteemiga kiirlaadija laadida kuni 30% kiiremini kui vananevates ELMO kiirlaadijates. See tähendab, et 30- minutilise laadimise asemel saab sama koguse laetud 20 minutiga,” ütles Potisepp.

Kiirlaadija.

Asukoht

59.4320475, 24.8495496

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.