Pandeemiajärgne koristus: lennukites hakkavad liikuma UV-desinfitseerimisrobotid

RAY UV-robot Dash 8-400 lennukisalongis on loodud Aero HygenXi poolt. Foto: CNW Group/De Havilland Aircraft of Canada

Pandeemia on ka lennunduse koristamisvõtteid oluliselt muutnud. Nii nagu ilmusid Hiinas koroonahaiglatesse esimesed UV-kiirguse ja osooniga ruume puhastavad robotid, nii tulevad need samad desinfitseerimis-seadmed ka lennukisalongidesse.

Kuna kasutatakse inimesele kahjulikku UV-kiirgust (UV-C), mis võib rikkuda rakustruktuuri ja RNA-d, siis käib selline UV kiirgusega "koristamine" siis, kui ruumis pole inimesi. Robot kiirgab viirusi ja baktereid surmavat valgust kõigisse nähtavatesse nurkadesse.

Aero HygenX Inc. toodetava RAY roboti eeliseks muude puhastusmeetodite juures on keemiavaba desinfitseerimine. Kanada lennukitööstus De Havilland Canada hakkab neid masinaid kasutama Dash 8 reisilennukites. 

Kuna desinfitseerimise ajal ei saa lennukis inimesed viibida, toimub puhastamine robotite abil automaatselt. Lendude vahel toimuva kiire salongipuhastusega saab RAY hakkama viie minutiga.

Delta Airlines aga paigaldab lennuki tualettruumidesse vastavad UV-C lambid, et desinfitseerida pindu inimeste äraoleku ajal. Corsair plaanib toota kilesid, millega katta istmelauad salongides ja mis on baktereid hävitava toimega. Amsafe aga alustas antibatkeriaalsete turvavööde tootmist lennukitesse.

Asukoht

43.7356497, -79.4705939

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.