Ida-Virumaa alustas "Mida Viru?" turismikampaaniat

"Mida Viru?" kampaania

Ida-Virumaa alustas oma uut turismikampaaniat „Mida Viru?“, mis kujutab maakonda seiklusmaana.

Ida-Virumaa tugevus on kampaaniameistrite hinnangul mitu tõmbepiirkonda, mitte vaid üks tuntud keskus. Nii on kohalikud jaotanud maakonna mitteametlikult neljaks piirkonnaks, mida nimetavad Põlevkivimaaks, Alutagusemaaks, Pankranniku ja Narva piirkondadeks. Kõik neli on omanäolised ja kahtlemata tutvumist väärt.

Ida-Viru turismiklaster tuleb külalisele appi

Tervet maakonda on keeruline korraga hoomata. Et kõik külalised toreda elamuse siiski kätte saab, on Ida-Viru Turismiklaster pannud kokku iga piirkonna parimad palad ja algatanud kampaania, mis tutvustab erinevaid Ida-Viru piirkondi: sealseid looduslikke võlusid, turismiatraktsioone ning majutus- ja toitlustusvõimalusi. „Külastajatel on lihtsam oma väljasõite planeerida, kui nad saavad kogu info selle kohta, kuhu Ida-Virumaal minna ja mida teha, ühelt veebiplatvormilt,“ räägib Ida-Viru Ettevõtluskeskuse turismikoordinaator Kadri Jalonen.

Mida Viru

Nii võib külastaja planeerida lõbusa koguperenädalavahetuse näiteks Põlevkivimaal, kus võib valida karjäärisafari või mõne muu seikluse Adrenaatoriga või kanuumatka Lammasmäe puhkekeskuses. Peatuda võib näiteks imekaunis Karukella puhkemajas, kus saab lõõgastuda mullivannis või mängida kogu perega lauamänge. Järgmisel hommikul saab kinnistada teadmisi põlevkivi kohta Eesti Kaevandusmuuseumis või Kohtla-Järve Põlevkivimuuseumis. Alutagusemaa avastamiseks on tore viis käia turnimas Alutaguse seikluspargis ja pärast seda nautida rannapuhkust Peipsi laulvatel liivadel. Majutuda saab näiteks lähedalasuvas Kauksi puhkemajas. Eesti kauneimal, ligi 20 km pikkusel Saka-Ontika-Toila teelõigul paljastub Balti klindi kõige kõrgem osa. Pankranniku piirkonnas käige kogu perega Toila SPA Hotelli „Hea tuju“ paketti nautimas või kiigake virtuaalreaalsuse abil ajalukku Blueray ajarännakul „VR Toila 1938“. Kui pärast seda on kõhud tühjad, saab maitsta tükikest Gruusiat Jõhvis, Gruusia trahteris Mimino. Sellele maitseelamusele ei jää aga alla Narvas tegutsev kohvik Muna. Narva ümbruses jagub tegevust nii suurtele kui väikestele kultuurisõpradele, näiteks Narva Ooperipäevade näol. Piiripealseid elamusi jagub ka Narva linnuses või Victoria bastioni kasemattides.

Kõigi nende ja veel nii mõne teisegi teenusepakkujaga saab tutvuda veebilehel https://idaviru.ee/midaviru/.

Mida Viru Alutagusemaa

Eelkõige on kampaania idee anda edasi Ida-Virumaa seikluslikku vaimu, vabadust ja värskust. Kõik, mis mujal oleks kentsakas, on siinse muretu mõtteviisi juures lihtsalt tavaline teisipäev. 

Kampaania raames on koondunud kokku 35 ettevõtet üle kogu maakonna.

Kaevandusmaa

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.