Põltsamaa veespordimeka WPark alustab hooaega

WPark.

Põltsamaal Kamari järvel alustab hooaega Eesti moodsaim veelauakeskus WPark.

Tänavu teist hooaega alustavas WPargis on esimesed sõitjad juba järveveel libiseda saanud. Esimene tegutsemishooaeg läks WPargi juhataja Joel Pärle sõnul igati edukalt: "Avamisest kuni oktoobri alguseni külastas meid suures pildis umbes 10 000 piletiostjat koos kaaslastega. Keskmiselt tuldi kahekaupa".

Umbkaudu sõideti ringkaabliga veelaudadel kokku nii palju, et sama hulga kilomeetritega saaks teha 35 tiiru ümber maakera.

Unikaalne kogu maailmas

Lisaks sellele, et WPark on ainus ringkaabliga veelauapark Eestis, on unikaalne on ka see, et viiele 11,5 meetri kõrgusele tornile kinnitatud 643 meetri pikkune ringkaabel liigub päripäeva. "Neid on kogu maailmas vähem kui vastupäeva liikumisega kaabliparke. Seetõttu on WParkis harjutamisrõõmu igal tasemel sõitjatele – algajatest professionaalideni, kes saavad lihvida trikkide tegemist vastupidiselt harjumuspärasele sõidusuunale," ütles Pärle.

Kaabli ülesehitus meenutab näiteks autoringrada, kus veelaudurid käepidemete küljes ringe uhada saavad. Sõitjale tähendab see, et ta ei pea end raja lõpus ringi keerama ning tuldud teed tagasi sõitma. Maailmatasemel pargis on 16 takistust (kickers, sliders jm – toim). Mõistagi saab kogu sõitmiseks vajalikku varustust (lauad, kalipsod, kiivrid ja päästevestid) kohapealt laenutada.

Wpark

Lisaks kahele erinevale veelauarajale, kus jagub tegevust nii algajale kui edasijõudnud veelauasõbrale, on WPark oma olemuselt üles ehitatud koguperekeskusena. Siin jagub hulganisti teisigi aktiivseid ja lõbusaid tegevusi, mis sobivad igas vanuses külastajatele. Näiteks saab sõita tuubiga ning laenutada vesiratast või SUP-lauda. Lastele on ka sel suvel avatud batuudilinnak (ehk kummilinn). Olemas on väljakud rannatennise ning -jalgpalli mängimiseks, palli saab laenutada administraatori käest.

Lisaks on WParkis alati soe saun, mullivann ja suur terrass, kus nautida kohaliku Kohwik W hõrgutisi või muhedaid suvejooke. Pikemaks jääjaid võtab vastu mõnus telkimisala suurte, varju pakkuvate põlispuude lähedal.

Külastajatele juba avatud

WPark on külastajatele juba avatud. Alates 1. juunist on WPark avatud iga päev.

Fotod: Martin Kirikal, mediastation.ee

Asukoht

58.6185444, 25.9872486

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.