Leedu avanes Eesti turistidele, Lätti saab ka minna ilma mõjuva põhjuseta

Trakai Leedus. (C) Kaido Einama

Leedu leevendas vastavalt ECDC uusimatele juhistele Eesti turistide sisenemispiiranguid. Alates 14. juunist saavad oranži ja rohelise ohukoodiga riikidest, sealhulgas Eestist pärit reisijad, kelle COVID-19 test on negatiivne või kes on täielikult vaktsineeritud või viirusest paranenud, vabalt Leetu reisida ilma isolatsioonikohustuseta.

Riikliku turismiarendusagentuuri Lithuania Travel esindajad kinnitasid, et Leedu turismiärid on kiirelt käima tõmmatud suvehooajaks valmis ja ootavad rahvusvaheliste turistide vastuvõtmist.

Leetu reisivad pandeemiaeelsed Eesti turistid on olnud oluline osa turismisektorist, kes tõid aastas sisse kokku üle 25 miljoni euro. Eeldatakse, et koos reisijatega Saksamaalt, Poolast ja Soomest - teistest rohelise ohukoodiga naaberriikidest aitab riigi turismiäridel veelgi kiiremini taastuma.

Leedu kompaktsus, telkimiskohtade rohkus ja taskukohasus muudavad riigi ideaalseks suvepuhkuse kohaks külastajatele, kes tulevad lennuki, auto, laeva või rongiga. Alates kuumaõhupalliga Vilniuse kohal kruiisimisest kuni põliste paganlike külade Samogitia külastamiseni või luksuslike spaade nautimiseni - Leedu puhkamisvõimalustest leiavad kõik midagi huvitavat ja sobivat.

Kuna enamus turismiatraktsioonidest on nüüd Leedus avatud, saavad külastajad hõlpsasti riiki avastada, siseruumides toimuvate ürituste ja maskide kandmise osas on minimaalsed piirangud. Lisateavet COVID-19 piirangute kohta leiab siit.

Ka Lätti saavad vaktsineeritud ja COVID-19 läbipõdenud alates kolmapäevast reisida mõjuva põhjuseta näiteks turismi eesmärgil, kuid endiselt tuleb täita e-tervisedeklaratsioon. Avalikes siseruumides tuleb Lätis veel kanda maski.

Asukoht

54.6871555, 25.2796514

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.