Vaktsineeritud pääsevad Euroopast Soome alates 12. juulist piiranguteta

Helsingi.

Soome uus äsja avanenud sisenemismudel avab Soome kõigile puhkusereisijatele: ELi ja Schengeni riikidest pärit reisijad saavad 12. juulist alates Soome vabalt siseneda ilma täiendavate terviseohutusmeetmeteta juhul, kui...

  • nad on täielikult vaktsineeritud või
  • on varem läbi põdenud COVID-19 või
  • on sündinud 2006. aastal või hiljem või
  • saabuvad riigist, kus on nakkuskordaja alla 10 saja tuhande elaniku kohta.

Neil, kellel on tehtud ainult üks vaktsineerimine, soovitatakse siiski teha COVID-19 test kõige varem 72 tundi enne saabumist Soome ning vaktsineerimata reisijatel on vaja enne Soome saabumist teha negatiivse tulemusega test või teha kiirtest kohe saabumisel.

Finnair lõpetab alates 12. juulist oma kohustusliku tõendi nõudmisest klientidele enne Soome lennule minekut.

"Kuna uute reeglitega kontrollitakse riiki sisenemise nõudeid saabumisel, siis pole enam vaja registreerimisel Finnairi klienditeenindajale oma sertifikaate näidata, kui nende sihtkoht on Soome," ütles Finnairi operatsioonide juht Jaakko Schildt. "Jätkame Helsingis rahvusvahelistele lendudele minekul dokumentide kontrollimist vastavalt ametiasutuste nõuetele."

"Klientide tervis ja ohutus on meie jaoks esmatähtis prioriteet ning meil on lendudel jätkuvalt kõikehõlmavad meetmed ohutu reisimise tagamiseks. Nende hulka kuulub muu hulgas kohustus kanda maski kogu lennu vältel," lisas Schildt.

Finnair kontrollib siiski 12.–25. juulil 2021, kas Soome reisivad kliendid vastavad Soome sisenemisnõuetele, kui nad lahkuvad riigist, mis jääb väljaspoole lubatud piiriliikluse riikide gruppi, kuna sisemine piirikontroll jätkub ja sel perioodil pole veel lubatud kõigist EL-i ja Schengeni riikidest vaba sissepääs. Lisateavet Soome sisenemise kohta leiab siit.

Paljud riigid on reisimiseks avatud, kuid nõuavad jätkuvalt reisijatelt tõendeid, mistõttu soovitatakse alati kontrollida oma sihtriigi nõudeid kohalikelt veebisaitidelt.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.