Eesti sai 31 Michelini restorani

Michelini restoranid Eestis.

 

MICHELIN Guide Estonia esimene väljaanne esitles 31 restorani. Neist kahele restoranile on omistatud üks Michelini tärn, viis restorani saavad Bib Gourmandi auhinna ning kaks on tunnustatud MICHELINI rohelise tärniga nende pühendumuse eest jätkusuutlikule gastronoomiale.

Eesti on Balti regioonis esimene Michelini restoranigiidiga riik. MICHELIN Guide'i inspektorid on toonud kulinaarsete pakkumiste alusel esile 31 restorani, mille hulgast tõusevad silmapaistva toiduvalmistamiskvaliteedi poolest esile kaks restorani ning neile on omistatud kõrgeim tunnustus, MICHELINI üks tärn.

„Eesti on üks neist riikidest, mida meie inspektorid on juba mitu aastat suure huviga põhjalikult uurinud. Pärast mitut kuud mööda riiki Tallinnast Tartuni ja Mäekülast Kloogarannani reisimist leidsid nad eest elava kulinaariaskeene, mis on täis kvaliteetseid asutusi ja mitmekesiseid kööke. Tõstes esile andekaid kokkasid ja professionaale, kes esitavad nii klassikalist Eesti kui ka rahvusvahelist repertuaari, on esimene restoranivalik suurepärane kutse põneva gastronoomilise sihtkoha avastamiseks,“ ütles MICHELIN Guidesi rahvusvaheline direktor Gwendal Poullennec.

Nagu ka kõigi teiste restoranivalikute puhul, töötasid MICHELIN Guide‘i inspektorid Guide‘i ajaloolise ja rahvusvahelise metoodika alusel Eesti esimese valiku koostamisel kollegiaalselt. Meeskond hindas restoranide kulinaarset maastikku iseseisvalt ja anonüümselt viie kriteeriumi alusel:

  • koostisosade kvaliteet
  • kulinaarsete tehnikate valdamine
  • maitsete harmoonia
  • peakoka isiksus, väljendatuna tema roogades
  • järjepidevus menüüs ja ajas

Kahele restoranile omistati MICHELINI tärn

MICHELIN Guide inspektorite poolt esimeses Eesti valikus soovitatud 31 restoranist said kaks oma silmapaistva köögi eest maineka MICHELINI tärni. 

NOA Chef‘s Hall, Tallinn – restoran NOAga samas silmatorkavalt moodsas hoones asub stiilne NOA Chef‘s Hall. Siin on külalised oodatud alustama oma õhtut aperitiiviga, mida serveeritakse romantilises salongis, kust avaneb suurepärane vaade Tallinna lahele ja Soome lahele.

Restorani südameks on avatud köök, kus kasutatakse efektselt lahtist tuld. Esikohale on asetatud luksuslikud koostisosad, mida hangitakse kõikjalt maailmast, olenevalt sellest, mis on parim, olgu selleks siis Norrast pärit kammkarbid või Kanadast pärit homaar, kuid oma osa mängib ka kohapeal toodetud ja konserveeritud saadus. Loominguline seitsmekäiguline menüü, mille on loonud kokad Roman Sidorov ja Tõnis Siigur, hoiab kliendid algusest lõpuni endaga, pakkudes keerukaid ja väga originaalseid roogasid, mis on tulvil üksteist täiendavaid maitseid ja tekstuurikihte. Serveerimisega kaasneb ka etendusemoment, kus kokad toovad lauale toidud ja kirjeldavad neid üksikasjalikult.

180° by Matthias Diether, Tallinn – linnasüdamest mõni kilomeetrit väljas sadamaarenduses asuv stiilne restoran on saanud nime selle U-kujulisest avatud köögist avaneva 180° vaate järgi.

Pärast jooke ja suupisteid restorani futuristlikus baaris saavad külastajad valida neljakäigulise degusteerimismenüü „180 degrees maitsed“ või kuuekäigulise degusteerimismenüü „Matthiase inspiratsioon“ vahel. Ambitsioonikad ja efektsed toidud on kogenud Saksa peakoka Matthias Dietheri tunnusjoon ning tema moodne looming näitab nii maitse- kui ka tekstuurikontraste ning pöörab suurt tähelepanu detailidele. Teenindus on soe ja kaasahaarav ning aitab luua pingevaba õhkkonna.

5 restorani tunnustati Bib Gourmand auhinnaga

Bib Gourmand on gurmaanide seas eriti populaarne auhind, mis tähistab MICHELIN Guide'i valikutes restorane, kus hea toiduvalmistamine on ühendatud mõistlike hindadega. Välja on valitud viis suurepärast hinna ja kvaliteedi suhet pakkuvat restorani:

NOA, Tallinn – selles suurepärast linna- ja merevaadet pakkuvas restoranis on kesksel kohal erakordselt värske kala. Hubane tuba on sisustatud naturaalsete materjalidega ning täispikkuses akendest tulvab sisse valgust. Hooajalised kaasaegsed menüüd pakuvad laia valikut.

Härg, Tallinn – see rahvarohke, elav ja kogu päeva avatud brasserii on kiviseinte, katmata torude ja silmatorkavate vasest lühtritega. Hea hinnaga moodsad toidud on keskendunud söegrillile, kusjuures kesksel kohal on steigid; lihaveise marmorsteik „Söesteik“ valmib otse sütel. Populaarseks kohaks on sisehoov.

Fellin, Viljandi – selles vanalinna servas asuvas punastest tellistest majas asuvast café-cum-bistros ootab teid soe vastuvõtt. Plaaditud baar, erinevad kunstiteosed ja rahulik õhkkond loovad teatud boheemlasliku õhkkonna. Hoolikalt valmistatud traditsioonilised Euroopa toidud pakatavad värskusest ja maitsest.

Lore Bistroo, Tallinn – see kaasaegne bistroo asub suures laohoones, kust avaneb vaade Port Noblessneri sadamale. Terasest talad, tõsteseadmed ja betoonsambad pakuvad tausta ning avatud köök lisab särinat. Kindlad toidud on mõeldud jagamiseks ja on inspireeritud omanike reisidest.

Mantel ja Korsten, Tallinn – see puitvoodriga maja näeb välja nagu postkaardipilt. Heledate ja julgete lahendustega sisustatud ruumis on kesksel kohal roheliste plaatidega kamin. Vahemeremaadest inspireeritud roogadega kaasnevad hästi valitud orgaanilised ja biodünaamikale kalduvad veinid.

Kaks restorani pälvisid jätkusuutlikusele pühendumise eest MICHELINI rohelise tärni

MICHELINI rohelise tärni pälvisid kaks jätkusuutliku gastronoomiakäsitluse esirinnas olevat restorani: Põhjaka mõis Mäekülas ja Fotografiska Tallinnas. Need restoranid on nii gurmaanidele kui ka restoranipidajatele tõeline inspiratsiooniallikas, olgu selleks siis paikkondlik lähenemine, jõupingutused restorani ökoloogilise jalajälje vähendamisel, toidujäätmete taaskasutamine, köögiviljade ja ürtide ise kasvatamine või keskkonnasõbralikuma gastronoomia alane külaliste koolitamine.

Kolm MICHELINI eriauhinda andekate professionaalide tunnustamiseks

MICHELIN Guide on välja andnud kolm eriauhinda andekatele professionaalidele, et tõsta esile oskuste ja annete mitmekesisust, mis aitavad kaasa suurepärastele söögielamustele.

MICHELINI noore koka preemia läheb Bib Gourmand restorani Lore Bistroo peakokaale Janno Lepikule. Tõeline talent Tallinna gastronoomiamaastikul tõusis esmalt esile restoranis Leib (praegu restoran Lee), enne kui avas Lore Bistroo. Janno Lepik keskendub kohalikele tootjatele, valmistades klassikalisi retsepte ja maitseid Eesti kulinaarsest repertuaarist.

Meie inspektoritele avaldasid muljet Michelini tärniga pärjatud NOA Chef‘s Halli tähelepaneliku ja kirgliku sommeljee Robert Põldi oskused ja professionaalsed omadused. Toidu ja veini kooslused olid nutikalt kujundatud ning selle suurepärase professionaali sõbralikkus, huumorimeel ja lihtsus aitavad külalistel end vabalt tunda. Robert Põld pälvis MICHELINI sommeljee auhinna.

Lõpetuseks läheb MICHELINI Teenusauhind Kloogarannas Lahepere Villa restorani meeskonnale, mille juhiks on sõbralik omanik Helen Vihtol. Siin, ranna lähedal metsas tehakse kõik selleks, et pakkuda külalistele erakordset mugavust ja külalislahkust. Esimese asjana hakkab silma aias fliisiga kaetud toolide kõrval praksuv tuli. Abikaasa ehitatud terrassilt tervitab Helen Vihtol lahkelt iga külalist, tütar aitab teenindada, poeg nõusid pesta ning abikaasa hoiab korras restorani välimuse ja praksuva tule. Kaasatud on ka peakokk Silver Get, kes selgitab kirglikult iga rooga menüüs, mis muutub iga kahe nädala tagant. Kõik külalised lahkuvad väikese kingitusega: järgmiseks hommikusöögiks omatehtud granola, et kogemust veelgi pikendada.

Kulinaarne ja geograafiline mitmekesisus

Lisaks MICHELINI tärni või Bib Gourmandiga pärjatud restoranidele tähistavad ka teised MICHELIN Guide Estonia valikus olevad restoranid väga erinevaid üle riigi levinud kulinaarseid stiile.

Näiteks pakub Neemes asuv Ruhe peeneid mereande, Tallinna Lee aga Aasia maitseid ja Gianni viib sööjad Itaaliasse. MICHELIN Guide‘i inspektorite südamed võitis Tartus Fii, samuti Wicca Laulasmaal ja Mere 38 Võsul.

Kõik inspektorite poolt MICHELIN Guide Estonia jaoks valitud soovitused ja asutused on leitavad ainult veebist, MICHELIN Guide veebisaidilt ja mobiilirakendustest.

Michelin toodab rehve, pakub teenuseid ja lahendusi, sealhulgas digiteenuseid, kaarte ja reisijuhte, et rikastada väljasõite ja reise ning muuta need eriliseks kogemuseks. Samuti arendab Michelin erinevate tööstussektorite jaoks kõrgtehnoloogilisi materjale. Michelin, mille peakorter asub Prantsusmaal Clermont-Ferrandis, on esindatud 177 riigis. Ettevõttel on 124 760 töötajat ja 68 rehvitehast, mis tootsid 2021. aastal kokku umbes 173 miljonit rehvi.

Vt lähemalt www.michelin.com

Kõik restoranid on üles loetud allolevas tabelis:

 

*NOA Chef's Hall

*180° by Matthias Diether

NOA

Härg

Fellin

Lore Bistroo

Mantel ja Korsten

Puri

R14

Gianni

Tchaikovsky

Cru

Horisont

Moon

Tuljak

Pull

Fii

Hõlm

Wicca

Ruhe

Põhjaka Manor

Fotografiska

Lee

Rado

Mon Repos

Paju Villa

SMAK

38

Joyce

Lahepere Villa

Mere 38

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.