Lastele sobivad koerad - kas neid on olemas?

Foto: https://www.freepik.com/

(Sisuturundus)

Koera omamine on suur vastutus, mistõttu tuleks otsus koera ostmise või lapsendamise kohta põhjalikult kaaluda. Kindlasti ei ole olemas ideaalset koera kõigile, kuid on võimalik leida täiuslik koer teile ja teie perele!

Lapse parimaks sõbraks saada koera valikul tuleb lähtuda mitte ainult looma välimusest ja ilusast seisukorrast, vaid eelkõige tema iseloomust ja kalduvusest teatud käitumisviisidele - ja neid kujundavad nii tõu päritolu kui ka koera kasvatus.

Parimad lastesõbralikud koerad?

Iga laps läbib perioodi, mil ta soovib endale lemmiklooma ja enamasti langeb see valik koera peale. Need loomad õpetavad vastutustunnet ja suurendavad suhtlemisoskust. Tänu koerale on laps motiveeritud liikuma, mis on tänapäeval äärmiselt oluline.

Väike laps unistab väikese koeratõu silitamisest ja kallistamisest, kuid vanemate laste puhul on soov sageli juba suunatud suurte või isegi hiiglaslike koerte poole. Kas see on õige viis koeratõu valimiseks? Mitte tingimata. Koera suurus ei ole seotud tema suhtumisega inimestesse ja pereliikmetesse. Suured suurused võivad ainult suurendada vanemate hirmu, kas selline koer teeb lapsele kahju, ja tegelikult võib perekoerast saada lapse parim sõber.

Lastele sobivatel koertel peab olema kõrge kannatlikkus- ja tolerantsuse. Koer ei tohiks reageerida agressiivselt, kui teda kiusatakse või kui temalt võetakse koeratoit ära. Samuti on soovitatav, et laste esimesed lemmikloomad ei oleks jahi instinktidega või suure liikumisvajadusega loomad. See on seotud asjaoluga, et väikeste laste vanemad ei saa kulutada nii palju aega koeraga tegelemisele ja tema vajaduste rahuldamisele.

Ideaalne koer pereliikmetele.

Lapse koera valimisel tasub arvestada ka tema vanust. Kui otsustate täiskasvanud või vanema koera kasuks, on vaja jälgida koera ajalugu ja saada teada tema varasemast käitumisest. Sellise koera ostu plussiks on kindlasti see, et juba on teada, kas koer armastab lapsi või mitte, ja ka koera lõplik suurus on juba näha.

Teisalt on noore koera adopteerimisel ka muid eeliseid - kutsikat saab algusest peale koolitada, mille jaoks on kasulikud lemmikloomapoest ostetud koolitustarvikud. Lisaks sellele on kujuteldamatu side, mis tekib, kui kutsikas ja väike laps koos üles kasvavad! Selline kiindumus kandub läbi kogu noore inimese elu. Kutsikas on ka ammendamatu energiaga - teda kindlasti ei tüüta pidev soov segada ja temast saab suurepärane mängukaaslane lastele.

Koeratõud lastele

Väikesed koeratõud

Mops

see koeratõug on erakordselt armas välimusega ja saavutab väikese suuruse. Need koerad on tüüpilised diivanikartulid ja saavad hästi hakkama isegi väikeses korteris. Nad on mänguhimulised, lojaalsed ja järgivad eelistatavalt majapidamise liikmeid samm-sammult. Mopsi koerad ei kipu kutsikaid ega haakuma ja tulevad väga hästi läbi nii teiste koertega kui ka teiste loomadega.

Inglise buldogi

nendele koertele ei meeldi kindlasti jõuline tegevus, nad väsivad kiiresti ja neile meeldib vaikne mäng või lihtsalt kaisus olemine. Inglise buldogid on kuulsad selle poolest, et nad on suurepärased lapsehoidjad isegi kõige väiksematele lastele. Kuid oma kehva füüsilise seisundi tõttu ei pruugi nad olla võimelised sammu pidama kõige aktiivsemate leibkonnaliikmetega.

Lääne-mäestiku valge terjer

teine lemmiklooma koeratõug. Terjerid on tasakaalukad ja sõbralikud koerad. Neid peetakse intelligentseks koeratõuks. Nad saavad hästi hakkama pikkade tegevuste ja õues mängimisega, millele järgneb lõõgastumine diivanil. Vanematel lastel on hea aeg õpetada lääne koertele erinevaid trikke ja käsklusi.

Bichon frise

kas teil on väike laps ja soovite koera? Bichon frise koer võib olla teie liitlane, sest ta armastab laste seltskonda! See on kiindunud, sõbralik ja õrn koer. Ta naudib nii pikki silitamisi teie süles kui ka meeletut mängimist väljas.

Cavalier king charles  spanjel

see on lapsemeelne koer, kuid noorte pereliikmetega, kes ei tunne loomadega suhtlemisel piire, ei pruugi tal hästi minna. Cavalier king charles'i spanjel on üsna tundlik ja nõrga psüühikaga koer. Sagedased pilgud ilma tema nõusolekuta ei too kaasa agressiooni, kuid võivad põhjustada koera sulgumist ja nohikuks muutumist. Spanjel  on koeratõug, mis sobib mängimiseks suuremate lastega, kes austavad koera ruumi, kuid seda käitumist peab lapsevanem lapsele õpetama.

Suured ja keskmise suurusega koeratõud

Labradori retriiver

selle tõu puhul ei ole koera suurus kuigi oluline. Labrador on suur koer, kuid käitub oma käitumise ja läheduse vajaduse poolest nagu igavene kutsikas! See tõug armastab igas vanuses ja igas eluvaldkonnas inimesi. Siiski on oluline meeles pidada, et labradorid vajavad nii palju liikumist kui ka armastust. Sagedased pikad jalutuskäigud ja jooksmine õues on oluline osa päevast. Labradorid vajavad oma suure liikumisvajaduse ja suure keha suuruse tõttu suuremaid koguseid koeratoitu kui teised käesolevas nimekirjas loetletud tõud.

Kuldne retriiver

kuldne retriiver on üks sõbralikumaid koeratõuge. Nende õrnus, kiindumus oma perekonda ja pühendumus on tuntud kogu maailmas. Neid on lihtne treenida, kuid neid ei tohiks pikaks ajaks üksi jätta. See tõug ilma oma inim perekonnata kannatab ja võib välja arendada väga tõsise lahusolekuhirmu.

Samojeed

samojeedid kutsutakse naeratavateks pilvedeks mitte ilma põhjuseta. Nad on õnnelikud ja energilised koerad. Nad on ideaalne koeratõug suuremate laste jaoks, et koos maailma uurida, mängida ja ringi joosta. Samojeedidel on väga lopsakas karvkate, mis meeldib välja kukkuda. Vajalik on regulaarne hooldamine ja kammimine.

Kõige õrnemad perekoerad

Oluline on meeles pidada, et loetletud tõugud on ainult eelsoodumusega ideaalsed koerad laste jaoks. Koera iseloom võib alati erineda tõustandardist ning määravaks on koera kasvatus ja tingimused, milles ta üles kasvas ja elas.

Igale koerale tuleks anda palju aega ja tähelepanu, eriti alguses, kus treening peaks olema igapäevane. Hea mõte on harjutada oma koeraga rahulikult kuiva ja märja toidu söömist ning põhikäsklusi. Lemmikloomapoes on suur valik kõiki tooteid igas vanuses koertele. Koerakast on samuti väga oluline koera sisseelamiseks ning mänguasjade või treening tarvikutega seotud tegevused aitavad tugevdada sidet koera ja laste või hooldajate vahel. Lähedust tugevdab ka koeratoidu söötmine, eriti kui see on selline, mida koer armastab!

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.