Tallink Grupp püstitas juulis viimaste aastate reisijate arvu rekordi

Foto: Tallink

Tallink Grupp avaldas täna börsile ettevõtte käesoleva aasta juulikuu reisijate- ja kaubaveo statistika, mille kohaselt vedas kontsern viimati nii suure arvu reisijaid ühes kuus 2019. aasta augustikuus.  Kokku vedas kontsern juulikuus 897 828 reisijat, mis on suurim reisijate arv ühe kuu kohta viimase 34 kuu jooksul ning 102.2% võrra rohkem kui 2021. aasta juulikuus veetud reisijate arv (444 112 reisijat 2021.a juulis).

Veetud kaubaühikute arv kasvas juulikuus samuti 17.8% võrra möödunud aasta juulikuuga võrreldes ning ulatus 32 700 ühikuni (27 766 ühikut 2021.a juulis). Lisaks veeti selle aasta juulikuus 2021. aasta juuliga võrreldes 46.6% võrra rohkem ka reisijate sõidukeid, ühtekokku 127 039 sõidukit (86 665 reisijate sõidukit 2021.a juulis).

Reisijate arv kasvas juulikuus enim ettevõtte Soome-Rootsi liinidel, kus reisijate arv kasvas mullusega võrreldes 141.9% võrra, kuid stabiilset reisijatearvu kasvu on näha ka ettevõtte teistel liinidel Eesti ja Soome ning Eesti ja Rootsi vahel. Osaliselt on reisijatearvu kasv kindlasti tingitud sellest, et ettevõte opereeris selle aasta juulis möödunud aasta sama perioodiga võrreldes terve kuu vältel liinidel rohkem laevu, kuid tõenäoliselt on kasvu mõjutanud ka reisijate kindlustunde suurenemine pärast COVID pandeemiast tingitud reisipiirangute kaotamist selle aasta kevadel ning viirusolukorra stabiliseerumist ettevõtte koduturgudel.

„Möödunud on 34 kuud, ligi kolm aastat, sellest ajast, mil viimati nägime selliseid reisijate numbreid nagu selle aasta juulikuus, kuid mul on siiralt hea meel, et me oleme suutnud tõestada, et suure töö, hea meeskonna ja koostööga ning lojaalsete klientidega on sellise tulemuse saavutamine võimalik,” kommenteeris statistikat Tallink Grupi juhatuse esimees Paavo Nõgene.

„Meil on rõõm, et väga suures ulatuses on meie laevade pardale naasnud meie head Soome kliendid ja et juulikuu jooksul on meie juurde üha rohkem hakanud teed tagasi leidma ka erinevate Lääne-Euroopa riikide kliendid. Meie meeskondadel on suur rõõm kuulda meie laevade pardal taas senisest rohkem soome, rootsi, inglise, saksa, prantsuse ja paljusid muid keeli,” sõnas Nõgene.

Nõgene sõnul kasvasid juulikuus jõudsalt ka laevadel reisivate laste ja noorte arvud, mis on märk sellest, et üha rohkem on juulikuus möödunud aastatega võrreldes tuldud Läänemere vaateid ja värsket mereõhku nautima kogu perega, seda just siseriiklike või kaugemate puhkusereiside asemel.

„Terve kaunis ja suvine augustikuu on meil veel ees, seega on igaühel veel piisavalt võimalusi pardale hüpata ning tulla koos meiega imelisi merevaateid ning Tallinnas, Helsingis ja Stockholmis pakutavat avastama,” lisas Nõgene.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.