Sport on kehaline meditatsioon, mis maandab stressi ja parandab und

Foto: (CC) Pexels

(Sisuturundus)

Sport parandab sinu üldist tervist ja pakub palju muid eeliseid. Sulle võib meeldida sportida, sest saad sõpradega koos aega veeta. Või meeldib sulle sport, sest see hoiab sind vormis. Selleks, et jaksaksid piisavalt treenida on oluline organismi varustamine energiaga. Aminohapped toidulisand on üks hea võimalus oma keha toetamiseks. 

Näiteks kaseiin varustab organismi aminohapetega, mida on vaja treeningust taastumiseks ja jõu suurendamiseks aga lisaks aitab organismi ka süsivesikutega varustada. Soetades kaseiin siit www.mrbiceps.ee veebilehelt toidulisandina muudab sinu treeningud veelgi efektiivsemaks.

Sport toob aga lisaks füüsilisele poolele kasu ka sinu vaimsele tervisele. Seega  treening ja sportimine rahustab meeli, tugevdab lihaseid ja parandab üldist heaolu.

Treening ja stressi leevendamine

Treening parandab sinu üldist tervist ja heaolutunnet, mis annab sinu igale sammule päeva jooksul rohkem särtsu. Kuid treeningul on ka otseseid stressi leevendavaid eeliseid.

Füüsiline aktiivsus võib aidata kiirendada sinu aju hea enesetunde neurotransmitterite ehk endorfiinide tootmist. Kuigi seda funktsiooni nimetatakse sageli jooksja “laksuks”, võib tegelikult iga aeroobne tegevus, näiteks põnev tennisemäng või loodusmatk, kaasa aidata selle sama tunde tekkimisele.

Sport vähendab stressi negatiivseid mõjusid. Treening võib pakkuda sinu kehale stressileevendust, imiteerides stressi mõjusid ning aidates sinu kehal ja selle süsteemidel nende mõjude kaudu koostööd harjutada. See võib samuti avaldada positiivset mõju sinu keha tervisele, sealhulgas sinu südame-veresoonkonna-, seede- ja immuunsüsteemile, aidates kaitsta sinu keha stressi kahjulike mõjude eest.

Pärast kiiret tennisemängu, pikka jalutuskäiku või jooksu või mitut ringi basseinis võid sageli avastada, et oled unustanud igapäevased ärritajad ja keskendunud ainult oma keha liigutustele. 

Kui hakkad oma igapäevaseid pingeid liikumise ja füüsilise tegevuse kaudu regulaarselt maandama, võid avastada, et see keskendumine ühele ülesandele ning sellest tulenev energia ja optimism võivad aidata sind kõiges mida teed jääda rahulikuks ja keskendunuks.

Loomulikult parandab sportimine ka lihtsalt sinu tuju. Regulaarne treenimine võib suurendada enesekindlust, parandada sinu meeleolu, aidata sul lõõgastuda ning vähendada kerge depressiooni ja ärevuse sümptomeid. 

Kuidas treening aitab sul magada

Teadlased ei mõista veel täielikult, kuidas füüsiline aktiivsus und parandab. Võib-olla ei suuda me kunagi täpselt kindlaks teha mehhanismi, mis selgitab, kuidas need kaks on omavahel seotud. Siiski teame, et mõõdukas aeroobne treening suurendab aeglase unelaine mahtu. Aeglane unelaine viitab sügavale unele, kus ajul ja kehal on võimalus uueneda. Sportimine võib aitab sinu meeleolu stabiliseerida ja meelt rahustada. See on kognitiivne protsess, mis on oluline loomulikuks unerežiimiks.

Inimesed, kes teevad vähemalt 30 minutit mõõdukat aeroobset treeningut, võivad samal ööl märgata une kvaliteedi erinevust. Kasu nägemine ei võta üldiselt kuid ega aastaid ja keegi ei pea rassima nagu oleks eesmärk maratoniks treenimine, et saada lihtsalt paremaks magajaks.

Veelgi enam, kuigi paljud uuringud keskenduvad aeroobsele tegevusele ja unele, aitab iga endale meelepärase spordiala valimine une kvaliteeti parandada. Näiteks võib jõutõstmine või aktiivne joogatund tõsta sinu südame löögisagedust, aidates luua ajus ja kehas bioloogilisi protsesse, mis aitavad kaasa kvaliteetsemale unele.

On olemas kindlaid tõendeid selle kohta, et trenn aitab sul kiiremini uinuda ja parandab une kvaliteeti, kuid endiselt vaieldakse selle üle, mis kellaajal peaks treenima. Üldiselt aga julgustatakse siin inimesi kuulama iseenda keha ja selle põhjal otsustama, mis on nende jaoks kõige optimaalsem aeg treeninguks.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.