Floridast tuuakse Madridi rannaelu uue tehislaguuniga

Alovera

Kuigi Madrid on oma mitmekesise restoranivaliku ja kultuuripärandi poolest tunnustatud kui huvitav turismisihtkoht, pole linnas erilist rannaelu. Varsti aga see enam nii pole, sest äärelinnas ehitab Crystal Lagoons oma esimese projekti Public Access Lagoons (PAL) arendust "Alovera Beach".

Mujal Euroopas arendab ettevõte juba PAL-randu Tšehhis, Poolas, Rumeenias, Ungaris ja Türgis ning on juba arendanud kaks kinnisvarakompleksi Hispaanias (Costa del Solis ja Murcias).

Aloverast saab Euroopa suurim tehisrand, mis asub Vahemere linnapiirkonnas vähem kui 40 minuti kaugusel Madridi kesklinnast. Projekti keskpunktiks saab 2,1 hektari suurune türkiissinine laguun, mis avatakse üldsusele sissepääsutasuga.

Projektil on uuenduslik kontseptsioon, mis muudab Alovera piirkonna turismimekaks. Kompleks on avatud aastaringselt ja aastas oodatakse sinna umbes 350 000 külastajat. Veekogu ümbritseb suur 1,6 hektarine valge liivarand ning sinna kuuluvad erinevad sportimisvõimalused, veepark, lastebasseinid, veespordikool ja söögikohad.

"PAL projektid muudavad inimeste elustiili. See muudab rannaelu ja veespordi võimalikuks linnas, muutes rannas käimise sama normaalseks, kui linnaparki jalutama minek," selgitas Crystali piirkonnadirektor Francisco Matte. Nagu kõigis Crystal Lagoonsi projektides kasutatakse Alovera Beachi laguunis uut jätkusuutlikku tehnoloogiat, mis võimaldab kasutada 30 korda vähem vett kui golfiväljakul ja ainult poole vähem, kui sama suures veepargis. Filtreerimissüsteem kasutab ainult 2% tavapärase puhastussüsteemi energiast ning kuni 100 korda vähem kemikaale, kui basseinis.

Asukoht

40.5885207961, -3.2612657547

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.