Turu Meyeri laevatehases valmib maailma suurim kruiisilaev 6700 reisijale

Meyer Turku laevatehases ehitatav The Icon of the Seas saab olema selline.

Järgmise aasta lõpus saab valmis maailma suurim ehitatav Royal Caribbean Cruise Linesi Icon-klassi nii-öelda lipulaev Icon of the Seas, mis mahutab 6700 reisijat.

Soome lahe põhjakaldal ehitatav Royal Caribbean International megalaev on Meyer Turku laevatehasets tellitud kolmest uuest ookeanilaevast esimene. See on ka esimene uuest rekordilisest Icon-klassi kruiisilaevadest ning ühtlasi Royal Carribeani juhtlaev. Soomes on see praegu valmimas tehasenumbriga NB 1400 ning vettelaskmine on plaanitud järgmisel aastal.

Uus laevaseeria koosneb kolmest luksuskruiisilaevast, mille veeväljasurve on umbes 250 800 tonni ja igas laevas on piisavalt ruumi ligi 5610 reisijale (maksimaalselt 6700). See tähendab, et Icon-klassi kruiisilaevad on ligikaudu sama suurusega, kui varem laevafirmale tarnitud laevad.

Laeva pikkus 365 meetrit, kajuteid on 2805 ja tekke on 20. Meeskonnaliikmeid on 2350.

Kõigil kolmel luksuslikul laineril on täiesti uus jõutehnoloogia – keskkonnasõbralik veeldatud maagaasi ajamisüsteem tagab heitkoguste olulise vähenemise. Icon of the Seas hakkab kasutama ka kütuseelementide tehnoloogiat, mida tarnib ABB. Toiteallikaks on veeldatud maagaas, kütuseelemente kasutatakse elektri ja magevee tootmiseks.

Teine selle klassi kruiisilaev tarnitakse 2025. aastal ja kolmas järgneb 2026. aastal.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.