Reisimise psühholoogia ja miks mõned meist ei püsi paigal

Foto: (CC) Peggy & Marco Lachmann-Anke, Pixabay

(Sisuturundus)

Põhjamaa inimesed on ikka kippunud palju rändama ning külmade saabudes soojemat ulualust otsinud. Tänapäeval on ka Eestis elatustase märgatavalt kasvanud ning päikesereise Egiptusele või Türki saavad omale pea kõik lubada. Ometigi pole soojem kliima ainuke põhjus, mis inimese liikuma paneb.

1. Kodus ära käies hakkad asju teisiti nägema.

Kas oled tundnud, et pikalt kodust eemal olles oskad harjumuspärast elu märksa rohkem hinnata? Mugav ühistransport, kiire internetiühendust ja suhteliselt korruptsioonivaba riik on ainult mõned positiivsed küljed, mis tõstavad Eesti esile paljute teiste maailma riikide hulgas.

Erinevus märkab ka igapäevaelu rutiinis. Suhteliselt kõrge elatustase tagab selle, et üldiselt ei pea me pead vaevama selle üle, kas saame päeva lõpuks kõhu täis ja katuse pea kohale.

2. Kui juba rutiini mainisime, siis räägime ära veel ühe olulise asjaolu, mis paneb paljusid inimesi turvalised koduseinad mõneks ajaks seljataga jätma. Põhjus on selles, et me harjume kõigega ning olgu elu kuitahes hea, lõpuks hakkab rutiin ajudele ning ka vaim tahab värskeid elamusi ja inimesi.

Need, kes elavad linnakorteris, vajavad aeg-ajalt keskkonna vahetust, olgu see siis metsa jalutama minek või kaugele eksootilisele maale reisimine, et mõttemaailma avarada ja uusi kogemusi hankida.

3. Iseloom. Mõned inimesed on juba loomu poolest sellised, et ei kannata rutiini ja vajavad kogu aeg midagi uut ning põnevat. Muidugi pole reisimine ainuke variant seiklusnälja rahuldamiseks, kuid täidab oma rolli ilusti ära. Mitte igaüks ei julge seljakott seljas minna võõrale maale ning olla suuteline seal ka kohanema., Kasvõi lühikese aja jooksul.

Kokkuvõtteks- reisimine pakub alati emotsioone, olgu need siis head või halvad. Võib väita, et isegi, kui kõik ei lähe alati plaanipäraselt, siis just see muudab vahel kogemuse veelgi meeldejäävamaks.

Kui oled arvuti taha aheldatud või ei viitsi kodust lahkuda, siis on muidugi ka teisi võimalusi vaim värskena hoida. Meeste hulgas on kõige populaarsemad arvutimängud või ka online kasiinomängud. Tüdrukutele meeldib internetist muusikat kuulata või šopata online-kaubamajades.

Koostöös Tasuta Boonus brändiga oleme kokku pannud juhendi, mille põhjal valida enda jaoks sobiv mängukeskkond nendele, kes tahavad raha peale panuseid teha.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.