Lennufirma Delta hakkab veebruarist lennukites tasuta WiFit pakkuma

Foto: Delta Airlines

Pardainternetis on kätte jõudmas uus ajastu. USA lennufirma Delta mitte lihtsalt ei paku oma lendudel WiFit, vaid alates veebruarist on see kõigile tasuta. Konkurents teeb oma töö ja kui pikkadel lendudel on oluline ühenduses olla, võib aina rohkem reisijaid valida just selle võimaluse, millega lennu ajal saab mugavamalt olla.

Kõigepealt tõid lennufirmad pardale WiFi-ühendusega interneti üle satelliidivõrgu. Siis jõudis WiFi kiirus lennuki pardal juba lähedaseks maapealsete ühenduste kiirusega. Viimasel ajal aga on hakanud selle teenuse hinnad kukkuma kuni tasuta pakkumiseni välja.

JetBlue on olnud USAs seni lennufirmade seas juhtpositsioonil tasuta WiFi-ühenduse pakkumisega pardal, Deltast aga on saamas esimene ülemaailmne USA lennufirma, mis pakub oma lendude pardal tasuta WiFi-ühendust igal pool.

Alates 1. veebruarist 2023 pakub Delta tasuta WiFi-ühendust kõigil siselendudel, mida opereerivad Viasati varustusega lennukid, mis katab ligikaudu 80% lennuettevõtja riigisisest lennukipargist. 2023. aasta lõpuks peaks enam kui 700 lennukil olema Viasati WiFi. Tasuta WiFi kasutamiseks ei pea olema SkyMilesi liige ega pole ka piiranguid, kui palju seadmeid saab ühendada.

Tasuta WiFit pole veel laia kerega lennukitel, mis lendavad USA siseliinidel. Airbus A330 ja Boeing 767 mandritevahelistel lendudel ei saa veel samuti oodata tasuta WiFi-ühendust. Kuid Delta opn lubanud kõigisse lennukitesse tasuta WiFi tuua 2024. aastaks.

Delta pakub koostöös T-Mobile´iga kiiret tasuta WiFi-ühendust kõigile klientidele, kes lendavad siseriiklikel põhiliinidel alates veebruarist ning on sellega esimene suurem USA lennufirma, mis pakub tasuta WiFi-ühendust oma kliendikogemuse põhielemendina.

Euroopas pakub tasuta WiFit Norwegian Airlines lühematel Euroopa siselendudel, Qantas Austraalia siselendudel teatud lennukites. Hiina siselendudele keskendunud lennufirma Hainan Airlines pakub oma lendudel samuti tasuta WiFit.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.