Tripadvisori kasutajate valik: need on parimad sihtkohad 2023. aastal!

Foto: Ulrich Göhler, Pixabay

Foto: Ulrich Göhler, Pixabay

2023. aasta reisisihtkohtade soovitamiseks hooaja alguses annab maailma suurim reisisoovituste platvorm Tripadvisor välja auhinnad Travellers' Choice Best of the Best Destination Awards, mille eel analüüsitakse igal aastal Tripadvisori miljoneid arvustusi, mille on viimase 12 kuu jooksul oma platvormil esitanud sadadest miljonitest reisijatest koosnev ülemaailmne kogukond.

Nende põhjal reastatakse parimad kohad, mida saavad oma reisiplaanidesse võtta kõik, kes soovivad oma järgmisel puhkusel või tööreisil kõige paremaid elamusi saada.

Selle asemel, et loota turismitoimetajate profivalikule, põhinevad Tripadvisori edetabelid miljonite tavaliste reisijate arvamustel, kes on möödunud aastal neid sihtkohti külastanud ja Tripadvisorile tagasisidet andnud.

"Nägime 2022. aastal reisinõudluse taastumist ja selle aasta väljavaated on helged," ütles Tripadvisori toimetuse juht Sarah Firshein. "Pikamaareisid on teinud tagasituleku. Sellised linnad nagu Pariis ja London võisid jääda tagaplaanile, vähem rahvarohked sihtkohad on aga pandeemia ajal jõudnud reisijate huvisfääri tagasi, samas ka sellised põnevad kohad nagu Alaska ja Kuuba äratavad suurt huvi."

Sel aastal hõlmab Travelers' Choice Destinations kuut alamkategooriat: populaarsed sihtkohad, trendikad sihtkohad, toidukohad, parimad suusatamiskohad, loodussihtkohad ja parimad kultuurireisi sihtkohad.

Tripadvisori mitmeaastases populaarsete sihtkohtade loendis, mis tutvustab reisijate eelmise aasta lemmiksihtkohti, säilitab Dubai teist aastat järjest esikoha. Luksusliku, külalislahke ja tipptasemel arhitektuuri keskusena pakub "Kuldne linn" maailmatasemel kultuuri ja kaubandust, mis vastab paljude reisijate soovidele ja vajadustele.

USA-s on New York City taas tipus, olles eelmisel aastal pandeemia tagajärjel langenud 5. kohale.

Kõik populaarsed sihtkohad on nähtavad siin.

Kõik trendikad kasvava huviga sihtkohad on nähtavad siin.

Kuuba on 2023. aastal maailmas trendikaim sihtkoht nr 1; sellest kategooriast leiab sihtkohad, mille vastu huvi Tripadvisori külastajatel aasta-aastalt on kõige suurem ning näitab, millised uued kohad on tõusuteel. Pärast seda, kui USA leevendas mais mõningaid reisipiiranguid ja lisandusid uued otselennud (USA-st), on Kuuba vastu reisijate isu aina kasvatanud (see käib eriti just USA turu kohta, mis mõjutab Tripadvisori statistikat kõige enam). Vana maailma arhitektuuri ja rikkaliku ajaloo poolest tuntud saar pakub põnevaid võimalusi kultuurielamusteks.

Järgneb Hoi An (Vietnam) teisel ja Mauritius on kolmandal kohal. Aasia on selle kategooria kõige populaarsem piirkond, hõivates pooled kümnest parimast reisisihtkohast.

Juneau (Alaska) tegi oma debüüdi Ameerika Ühendriikide populaarseima reisisihina. Juneau mäe jalamil asuv paik on ideaalne reisimiseks Alaska metsikusse loodusse.

Lisaks populaarsusele jagab Tripadvisor sihtkohti ka erinevate reisihuvide alusel: toit, suusatamine, loodus ja kultuur.

Kuna paljud plaanivad reisidel just kohalikku kööki nautida, on välja antud parimate toidusihtkohtade edetabel, tuues esile nii oma köögi poolest tuntud piirkondi kui ka kasvavaid trendikaid söögikohti.

Pole üllatav, et Rooma on 2023. aasta toidusihtkoht nr 1, samas kui New Orleans on USA edetabelis esikohal.

Kõiki parimaid toidusihtkohti saab näha siit.

Tripadvisoris on ka ajakohane kategooria suusareiside sihtkohtade valikuks. Vapustava maastiku ja maalähedase mägikultuuriga on Whistler Kanadas selle aasta suusatamise sihtkoht nr 1 maailmas. Samal ajal on Jackson Wyomingis USAs parim (Põhja-Ameerikas nr 2) teist aastat järjest. Alates tavalisest, murdmaasuusatamise, lumekassi ja isegi helikopterisuusatamisest on Jacksonis kõik võimalused olemas.

Kõiki parimaid suusatamiskohti näeb siit.

2023. aasta uus edetabel on parimad loodusreiside sihtkohad. Pole saladus, et paigad, kust leidub rohkelt värsket õhku ja ürgset loodust, on kogu pandeemia jooksul populaarsemaks saanud ning kuigi suurlinnad on edetabelis tagasi, on isu metsikus looduses seiklemise järele endiselt suur. Selles kategoorias on Mauritius loodusturismi sihtkoht nr 1. Kagu-Aafrika rannikust 1200 miili kaugusel asuv troopiline paradiissaar on jugade, metsloomade ja rahvusparkide koduks, mis teeb sellest loodusesõbrale ideaalse puhkusesihtkoha.

Kõik parimad loodusreiside sihtkohad on nähtavad siin.

Veel üks uus kategooria sel aastal on parimad kultuurisihtkohad, millega tõstetakse esile parimaid paikasid, mida inimesed külastavad, et tutvuda kohaliku ajaloo ja kultuuriga. Kuigi igal linnal on oma ainulaadne kultuur, näitab see nimekiri reisijate absoluutseid lemmikreise kultuurihuvi valdkonnas. 

Kultuurireiside esimeseks eelistuseks on kasutajatel Fes Marokos. See müüriga ümbritsetud linn kuulub UNESCO maailmapärandi nimistusse, linna ajalugu ulatub tagasi keskaega koos Medina iidsete labürinditaoliste kvartalite ja Fes el-Bali nelja imposantse väravaga.

Kõik parimad kultuurisihtkohad on nähtavad siin.

10 populaarseimat sihtkohta maailmas

  1. Kuuba
  2. Hoi An, Vietnam
  3. Mauritius
  4. Siem Reap, Kambodža
  5. Chiang Mai, Tai
  6. Grand Cayman, Kariibi mere saareriik
  7. Fes, Maroko
  8. Bakuu, Aserbaidžaan
  9. Katmandu, Nepal
  10. Krakov, Poola

Vaadake kõiki parimaid kohti reisimiseks 2023. aastaks kõigis kuues alamkategoorias siit: tripadvisor.com/TravelersChoice-Destinations.

Meile lähimate põhjamaade seast on edetabelisse pääsenud vaid Kopenhaagen (üld-edetabelis 25. kohal, lisaks ka trendikate edetabelis ja kultuurisihtkohtade edetabelis). 

Metoodika

Travellers' Choice'i parimate sihtkohtade auhind reatab reisijate lemmiksihtkohti kogu maailmas, lähtudes iga auhinna alamkategooria hinnangute ja arvustuste kvaliteedist ja kogusest majutuskohtade, restoranide ja reisijate poolt Tripadvisoris antud hinnangute põhjal. arvesse lähevad arvustused 12-kuulise perioodi jooksul ajavahemikus 1. november 2021 kuni 31. oktoober 2022.

Asukoht

23.1439904966, -82.3449325562

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.