100 aastat: kaks Finnairi A350 lennukit saavad juubeli puhul Muumi kujunduse

Foto: Finnair

Finnair saab 2023. aasta novembris 100-aastaseks. Saja aasta juubeli tähistamiseks on Muumide tegelased terve aasta kahel Finnairi laia kerega lennukil.

Finnair on kahe oma Airbus A350 lennuki peale lisanud pildi Muumitrollist ja Tusklikust. Lennukite registreerimisnumbrid on OH-LWP ja OH-LWO. Muumilennuk lendab erinevatesse Finnairi võrgustiku kauglendude sihtkohtadesse, nagu Dallas, Tokyo ja Bangkok.

“Finnairi missioon on rikastada elu maailma sildade loomise kaudu. See on ka meie sajanda aastapäeva teema. Muumid esindavad sõprust, kogukonda ja koos seiklemist, seega sobivad nad meie väärtushinnangutega suurepäraselt,” ütleb Finnairi tegevjuht Topi Manner. "Kliendid saavad sajandat sünnipäeva näha mitmel viisil kogu 2023. aasta jooksul."

„Finnair on Muumi kasutusloa omanik ja oleme koos töötanud alates 1990. aastatest. Meil on väga hea meel, et see koostöö laienes Finnairi lennukitele uue Muumi kujundusega,“ ütles Moomin Characters Ltd tegevdirektor Roleff Kråkström.

„Muumi on tegelaste bränd, mis põhineb universaalsetel ja ajatutel väärtustel nagu sallivus, tunnustamine ja sõprus, millele on üles ehitatud Põhjala ühiskonnad. Need on väärtused, mis ärkavad ellu Finnair 100 Muumi kujunduses,” rääkis Kråkström.

Viimati nähti Muumisid Finnairi lennukite disainis 1990. aastate keskel. Uue sajanda juubeli kujunduse valmistas HAECO Hongkongist.

Finnair Technical Operations Helsingis on peale Muumide kandnud kolmele teisele lennukile sajanda juubeli loosungi “Toob meid kokku aastast 1923” (Bringing us together since 1923). Nende lennukite registreerimisnumbrid on OH-LWR (A350), OH-LXM (A320) ja OH-LXK (A320).

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.