Veneetsia võlud ja Lido saare päikesekummardus

Veneetsia.

See oli üks unistuste reisidest – Veneetsia, maagiline laguunide linn, millest olin alati unistanud. Olin kuulnud lugusid sellest romantilisest paigast, kuid polnud ette kujutanud, kui võluv see tegelikult on.

Meie reis algas saabumisega Veneetsia Marco Polo lennujaama, kust viis veetakso meid otse San Marco väljaku äärde. See suursugune väljak täidab südame imetlusega – linna südames asub kuulus Püha Markuse kirik, mille väline sära ja mustriline põrand sees on vaatamist väärt. Väljaku kohal kõrgub kuulus kellatorn Campanile di San Marco, kust avaneb suurepärane panoraamvaade Veneetsiale.

Edasi jalutasime mööda kitsaid tänavaid, mis viisid Rialto silla juurde. Kaunis sild üle Canal Grande kanali on üks Veneetsia sümbolitest. Rialto silla kõrval asub populaarne turg, kust me seekord värskeid puu- ja köögivilju ei ostnud, sest läksime proovima kohalikke toite, nagu risotto al nero di seppia ja fritto misto.

Järgmisena külastasime Veneetsia doodžide paleed, mis on üks linna arhitektuuripärleid. See muljetavaldav gooti hoone peidab endas nii ajalugu kui ka kunsti. Palazzo Ducale kõrval asub Ponte dei Sospiri ehk Ohete sild, mis oma ajaloolise vanglaga on inspireerinud paljusid lugusid.

Päevane Veneetsia on kaunis, kuid öine Veneetsia on lausa maagiline. Jalutasime mööda kitsaid tänavaid, nautides peegelduvat valgust vanadel hoonetel. Veel üks kohustuslik peatus on muidugi La Fenice´i ooperiteater, mis on olnud inspiratsiooniallikas paljudele muusika- ja teatrihuvilistele.

Teisel päeval suundume juba üle vee Lido saarele, mis on tuntud oma randade ja elegantse atmosfääri poolest. Lido on suurepärane koht, kus puhata Veneetsia turistirohketest tänavatest ja nautida rahulikumat keskkonda. Me rentisime seal jalgrattad ja avastame saare võlusid. Lido on tuntud ka rahvusvahelise filmifestivali toimumiskohana, mis toob igal aastal siia palju kuulsusi.

Lido

Lido saarel veedetud päev on täis päikese käes peesitamist, ujumist ja värske mereõhu nautimist. Külastame ka saare kuulsat hotelli Excelsior, mis on imeline näide Itaalia arhitektuurist ja kus on võimalik nautida jahedaid kokteile.

Õhtul naasesime Veneetsiasse ja veetsime aega Cannaregio linnaosas, kus saab nautida kohalikku eluolu ja proovida veelgi kohalikke hõrgutisi, nagu sarde in saor ja tiramisù.

Külastasime veel mitmeid kohalikke baare ja väikeseid galeriisid, mis pakuvad meeldejäävaid hetki.

Reisi viimasel päeval teeme veel ühe paadisõidu Canal Grandel, et imetleda Veneetsia kaunist palet viimast korda.

Enne lahkumist ostame väikseid suveniire, nagu traditsioonilised Veneetsia maskid ja klaasist ehted, mis aitavad meenutada seda imelist reisi.

Veneetsia on tõesti üks maailma kõige erakordsemaid linnu, kus iga nurga taga peidab end mõni lugu. Selle reisiga saime näha Veneetsia olulisemaid vaatamisväärsusi, nautida Lido saare rahu ja ilu ning sukelduda sügavamale Itaalia rikkalikku kultuuri ja ajalukku.

Kokkuvõttes on Veneetsia ja Lido saar reis, mille igaüks võiks vähemalt korra elus ette võtma. Need paigad pakuvad meeldejäävat kogemust, mis ühendab ajaloo, kunsti, kultuuri ja looduse, pakkudes külastajatele võimalust sukelduda täielikult Itaalia pärandisse.

Asukoht

45.4174191357, 12.3683214563

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.