Pariisi õhtu - linn, kus ajalugu ja romantika kohtuvad

Öine Pariis. (C) Reisijutud

Pariis on tuntud kui armastuse linn, kus igal nurgal peidab end väike ime. Ühel kaunil kevadõhtul otsustasin avastada selle maagilise linna õhtust ilu, külastades mõningaid kuulsamaid vaatamisväärsusi, jalutades pargis, nautides Seine'i jõe laevareisi ja lõpetades õhtu suurepärase söögiga.

  1. Eiffeli torn

Õhtu algas Eiffeli torni juurest, mis on linna vaieldamatult kõige ikoonilisem sümbol. Õhtuhämaruses muutub torn eriliseks, kui selle tuhandeid tulesid süttivad ja muudavad selle tõeliselt lummavaks. Vaade torni tipust oli hingemattev, pakkudes 360-kraadist panoraamvaadet Pariisile.

  1. Louvre´i muuseum

Edasi liikusin Louvre'i muuseumi juurde, mis on koduks paljudele maailmakuulsatele kunstiteostele. Kuigi muuseum oli selleks ajaks juba suletud, oli Louvre'i püramiidi ja selle ümbruse imetlemine pimedas vägagi muljetavaldav.

  1. Notre-Dame´i katedraal

Järgmine peatus oli hiljuti restaureeritud Notre-Dame'i katedraal. Õhtune valgustus rõhutas gooti arhitektuuri ja peegeldus jões andis kogu kohale õndsustunde. Peale katedraali imetlemist suundusin läbi lähedal asuva pargi, nautides jalutuskäiku rohelises oaasis keset suurlinna melu.

  1. Seine´i jõe laevareis

Ajaloolise Pariisi süda on Seine'i jõgi ning üks parimaid viise selle nautimiseks on laevareis. Hüppasin väikese reisilaeva pardale ja imetlesin Pariisi linna kaunist arhitektuuri erinevatest vaatenurkadest jõelt.

Sõit viis mööda Musée d'Orsay'st, mis oli varem raudteejaam ning on nüüdseks põnev kunstigalerii.

Metroosissepääs.

  1. Montmartre´i basiilika

Viimane vaatamisväärsus, mida jõudsin veel õhtul külastada, oli Sacré-Cœur'i basiilika Montmartre'i mäe otsas. Kõrgel mäel asuv basiilika pakub imeilusat vaadet kogu linnale. Õhtu oli vaikne ja ümberkaudsed väikesed tänavad kubisesid küll kohvikutest, kuid see vaikne somin, mis sealt kostis, ei seganud kedagi. Ka mõni hilisõhtune kunstnik oli veel oma piltidega kohal ja maalis öiseid vaateid juurde.

Peale pikka avastusretke oli aeg leida mõnus restoran õhtusöögi nautimiseks.

Valisin selleks Ladina kvartalis asuva hubase prantsuse restorani, mis oli täis kohalikke elanikke ja turiste. Toit oli nagu ikka suurepärane ja menüüs oli klassikaline prantsuse köök. Eelroaks tellisin foie gras, pearoaks confit de canard´i (pardi konfituur) koos garneeringuga ning magustoiduks oli vastupandamatu crème brûlée.

Atmosfäär restoranis oli muidugi soe ja meeldiv, muusika kõlas hämaras ruumis taustaks ning ümbritsevad vestlused lisasid õhtule elu.

Seine´i kallas.

Peale imelise õhtusöögi nautimist jalutasin veel natuke mööda Seine'i kaldapealset, imetledes linna valguses säravat ilu.

Pariisi õhtune avastusretk pakkus nii ajalugu kui romantikat, mis jäävad pikaks ajaks meelde. Linna õhtune atmosfäär, kaunid vaated ja suurepärane toit teevad Pariisist tõeliselt erilise koha.

Asukoht

48.8535921147, 2.34919439967

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.