2024. aasta Euroopa nutika turismi pealinna kandidaadid on nüüd avalikustatud

Dublin. Foto: Ronan Darby, Pixabay

Euroopa Komisjon avalikustas sel nädalal kuus linna, mis on 2024. aasta Euroopa Nutika Turismi Pealinna auhinna eelnimekirjadesse jõudnud.

Tiitel antakse üle linnale, mis näitab üles erakordset pühendumust säästva ja uuendusliku turismi tuleviku kujundamisel. Auhinna eesmärk on ka edendada võrgustike loomist ja sihtkohtade sidemete tugevdamist.

30 kandidaadi hulgast, mis hõlmavad 17 riiki, on Euroopa nutika turismi pealinna finalistid tähestikulises järjekorras järgmised:

  • Bremerhaven (Saksamaa)
  • Cork (Iirimaa)
  • Dublin (Iirimaa)
  • Genova (Itaalia)
  • Helsingborg (Rootsi)
  • San Sebastian (Hispaania).

2024. aasta finalistide nimekirjas on nüüd võrdsete tulemuste tõttu kuus sihtkohta esialgu mainitud nelja asemel. Linnade lühiprofiilid on leitavad siit.

Nn runner-up linnad on Essen (Saksamaa), Gdynia (Poola), Odense (Taani), Padova (Itaalia) ja Parma (Itaalia).

Pärast nüüdset etappi kutsutakse finalistid esitama oma ettepanekuid Euroopa žüriile, kelle ülesandeks on valida kuue seast 2024. aasta Euroopa Nutika Turismi Pealinn. Valitud linn saab laialdast tuge kommunikatsioonis ja brändingus. See hõlmab reklaamvideo loomist, hashtag skulptuuri paigaldamist avalikuks eksponeerimiseks linnas ja kohandatud reklaamkampaaniate läbiviimist, mille eesmärk on suurendada nähtavust nii ELis kui ka ülemaailmselt. Selle kõige tulemuseks on külastajate arvu suurenemine.

Konkursil olid oodatud osalema Euroopa Liidu linnad ja ELi välised riigid, mis on sobilikud ühtse turu programmis osalema. Erapooletu ekspertide komisjon hindas taotlusi põhjalikult ja kõigis kategooriates kõrgeima kumulatiivse punktisumma saavutanud taotlejad pääsesid edukalt edasi.

Alates 2018. aastast on Euroopa Nutika Turismi Pealinna konkurss pakkunud platvormi erakordsete praktikate ja saavutuste esiletõstmiseks turismis. Varasemad võitjad on olnud Sevilla ja Pafos (2023), València ja Bordeaux (2022), Málaga ja Göteborg (2020) ning Helsingi ja Lyon (2019).

Need linnad on kujunenud ka Euroopa nutika turismi eeskujudeks.

Euroopa Nutika Turismi Pealinn on ELi algatus, millega premeeritakse linnu nende uuenduslike lähenemisviiside eest sellistes valdkondades nagu juurdepääsetavus, digitaliseerimine, jätkusuutlikkus, kultuuripärand ja loovus. Algatus põhineb Euroopa Parlamendi kavandatud ettevalmistava tegevuse edukal kogemusel ning selle eesmärk on edendada säästvat ja kaasavat turismi arengut.

Konkursi võitnud linnad saavad platvormi oma silmapaistvate tavade tutvustamiseks maailmale. Täpsemalt tõstab 2023. aasta aruanne „Aruka turismitavade juhtivad näited Euroopas” esile nutika turismi algatusi, mida sellel konkursil taotlejad on rakendanud. Samuti toimuvad ELi nutika turismi taskuhäälingusaadete sarjas arutelud, milles osalevad Euroopa nutika turismi pealinnade konkursi võitjate delegaadid, auhinnalistele kohtadele valitud linnad ja ELi Komisjoni esindajad.

Asukoht

53.3244393761, -6.2457041

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.