Uuring: Tallinn ja Riia kuuluvad diginomaadide parimate sihtkohtade hulka

Foto: Dimitris Vetsikas, Pixabay

Foto: Dimitris Vetsikas, Pixabay

Uus töötajate liik - diginomaadid - hulguvad mööda planeeti ja otsivad soodsaid peatuskohti, kus oma arvutitööd teha asukohast sõltumata. Hiljutise uuringu kohaselt on end digitaalseks nomaadiks pidavate ettevõtjate, vabakutseliste või ettevõtetes töötavate ekspertide arv kasvanud maailmas ligikaudu 35 miljonini.

Digitaalsed nomaadid pole seega mitte ainult trendikas nähtus, vaid ka üsna suur reisijaterühm, kes maailma majandust mõjutab.

SuperCasinoSites analüüsis populaarsemaid diginomaadide sihtkohti Euroopas, millel on potentsiaali saada lähitulevikus selle sihtgrupi nii-öelda keskuseks.

Kasutades andmeid toahindade, toiduhindade ja muude välismaal elamise ja töötamisega seotud kulude kohta, koostati edetabel 30 linna kohta, mis on praegu diginomaadide jaoks kõige atraktiivsemad. Võrdluses kasutati Airbnb keskmiste privaatsete tubade hindu, toidukaupade hindu, ühistranspordi, lairibainterneti maksumust ning üldist ohutust.

Selgus, et viis kõige atraktiivsemat diginomaadide linna on Krakow, Riia, Budapest, Praha ja Dubrovnik, millest neli asuvad Kesk-Euroopas. 

Esikümnes on aga lausa kaks Baltimaade pealinna, Tallinn maandus seitsmendal kohal 124-eurose keskmise toahinnaga, 26,08-eurose toidukorvi hinnaga, 34,17-eurose interneti kuutasu ning 30 eurose avaliku transpordi kuluga ühe kuu jooksul. Tallinna eelisteks loetakse veel seda, et siin on kasutusel palju nutikaid tehnoloogiad ja igal pool on tasuta WiFi. Eesti oli ka üks esimesi riike, kus reguleeriti kaugtööd ning 2020. aastal käivitati digitaalse nomaadi viisa.

Asukoht

50.0532835107, 19.9501117273

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.