Viking Cinderella naaseb Helsingi–Stockholmi liinile uue välimuse ja trendika interjööriga

Foto: Viking Line

Märtsis naaseb Viking Cinderella pärast suuremat uuenduskuuri Helsingi–Stockholmi liinile ning teeb suvehooajal lisareise ka Tallinna ja Helsingi vahel. Laev läbis äsja põhjaliku siseruumide renoveerimise ja sai ka Viking Line'i punase välisilme. Uuendused sisaldavad lisaks keskkonnasõbralikke lahendusi, mis vähendavad süsiniku heitkoguseid 2500 tonni võrra aastas.

Ümberehitus Naantali remonditehases hõlmas tehnilisi täiustusi, millest olulisemad on Soomes toodetud Elogridi võrede paigaldamine veetakistuse vähendamiseks ja LeanMarine-süsteemi kasutuselevõtt mootori optimeeritud jõudluse saavutamiseks.

Viking Line'i kommunikatsioonijuht Johanna Boijer-Svahnström räägib, et Cinderella ei ole Soomet teenindanud peaaegu kaks aastakümmet, ja soovib laeva tagasipöördumise puhul, et ta säraks oma nime vääriliselt kui Läänemere Tuhkatriinu.

Viking Cinderella uuenduskuur viidi läbi kahenädalase ning üheksa miljonit eurot maksma läinud kuivdokkimise käigus, milles osales 350 spetsialisti. Viking Line'i jätkusuutlikkuse juht Dani Lindberg selgitab: "Nüüd tehtud muudatustega väheneb Cinderella aastane süsinikdioksiidi heitkogus viie protsendi, see tähendab kuni 2500 tonni võrra, lisaks pikeneb 35-aastase laeva järelejäänud kasutusaeg."

Viking Line’i arhitekt Johan Nordberg rõhutab laeva ajatut võlu, tuues esile 1980. ja 1990. aastate originaalse luksusliku sisustuse säilitamise. Renoveerimistööde käigus uuendati põhjalikult ligi 300 kajutit. Narivoodid asendati mugavate kaheinimesevooditega, kuhu reisijate une parandamiseks lisati uued kvaliteetsed madratsid. Samuti ajakohastati seina- ja põrandakatteid.

Laeva spaaruumid uuendati täielikult vastavalt Archipelago Spa kontseptsioonile, mis on juba esindatud Viking Line'i teistel laevadel. Interjöör on inspireeritud Läänemerest ja selle saarestikust. Rahulikud, vaoshoitud värvitoonid ning materjalid, sealhulgas hele puit, pakuvad skandinaavialikku elegantsi ja annavad värske ilme ka laeva teistele üldkasutatavatele ruumidele. 

8. märtsil läheb Viking Cinderella Soome lipu alla ja naaseb Helsingi–Stockholmi liinile lisaks Viking Line’i reisilaevale Gabriella. Suvisel kõrghooajal, 19. juunist kuni 11. augustini teevad Cinderella ja Gabriella vaheldumisi iga päev edasi-tagasi reisi Helsingi–Tallinna liinil.

Viking Cinderella lühiajalugu:

  • Ehitati 1989. aastal Turu Perno laevatehases ja esimestel teenistusaastatel oli maailma suurim autoparvlaev. 
  • Sõitis aastatel 1989–2003 peamiselt Helsingi-Stockholmi liinil.
  • Aastal 2003 viidi Cinderella Rootsi lipu alla ja nimi muudeti Viking Cinderellaks, kuna Cinderella oli juba Rootsi laevaregistris olemas. Laeva punased küljed värviti siis valgeks.
  • Alates 2003. aastast tegi Viking Cinderella peamiselt kruiise Stockholmist Mariehamni. 

Tehnilised andmed:

  • Tekke 12
  • Pikkus 191 m
  • Laius 29 m
  • Kajutikohti 2500
  • Reisijakohti 2560
  • Sõiduautokohti 480

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.