MICHELIN Guide Estonia kolmas väljaanne on ilmunud

Michelini restoranijuht Eestis.

MICHELIN esitles MICHELIN Guide Estonia kolmandat väljaannet, kus on tulemused sellest, mida kogesid MICHELINi restoranigiidi inspektorid veel ühe aasta Eestis ringi reisides ja parimaid restorane otsides. MICHELIN Guide Estonia 2024 soovitab kokku 35 restorani, mille hulgas on restoran, mis säilitab kahe MICHELINi tärni tunnustuse ja restoran, mis säilitab ühe MICHELINi tärni tunnustuse, Eestis on nüüd kuus Bib Gourmand tunnustusega ehk hea hinna ja kvaliteedi suhtega restorani ning kolm MICHELINi rohelise tärni tunnustusega restorani, mis on eeskujuks jätkusuutliku gastronoomia vallas.

​MICHELINi restoranigiidide rahvusvaheline direktor Gwendal Poullennec sõnas uut väljaannet kommenteerides: „Tervitame MICHELINi Eesti restoranigiidi valikus nelja uut restorani. Igaüks neist on omaette väärtus, lisades valikusse mitmekesisust — ent erilist tähelepanu väärib Valgamaal Lüllemäel tegutsev Kolm Sõsarat, mis pälvib MICHELINi rohelise tärni tipptasemel jätkusuutliku gastronoomia eest. Kolm Sõsarat rikastab restoranigiidi valikut tänu oma austusväärsetele põhimõtetele ja kirglikele omanikele, kellest kiirgab soojust ja pühendumust. Tegu on tõeliselt erilise paigaga. Samuti on põhjust tõsta esile restorane 180° by Matthias Diether ja NOA’s Chef’s Hall, mis säilitavad selle aasta valikus vastavalt kahe ja ühe MICHELINi tärni tunnustuse. Aastast aastasse niivõrd kõrgel kulinaarsel tasemel järjepidevuse hoidmine on MICHELINi inspektorite jaoks alati muljetavaldav.”

Kaks MICHELINi tärni

Eelmise aasta suursündmuseks oli Tallinna stiilse restorani 180° by Matthias Diether tunnustuse viimine ühelt tärnilt kahele tärnile, misläbi sai see Eesti esimeseks kahe MICHELINi tärniga restoraniks. MICHELINi inspektoritele on imeline restoran jätkuvalt muljet avaldanud. Teenindus on lummav ning ideaalselt kokku pandud menüüd koosnevad keerukatest ja äärmiselt oskuslikult valmistatud roogadest, mis võluvad külalisi mitte ainult oma maitse, vaid ka pilkupüüdva välimuse poolest.

Üks MICHELINi tärn

Lisaks säilitab peakokast omaniku Tõnis Siiguri juhitav, imelise Tallinna lahe vaatega NOA Chef’s Hall ühe MICHELINi tärni tunnustuse. Inspektorid kogesid restoranis taas loomingulist ja keerukat kokakunsti, mis on täis julgeid maitseid ja detailitäpsust. Sealsele restoranikogemusele panevad ideaalse punkti veetlev teenindus ühes kirgliku sommeljeega.

Neli uut restorani

MICHELINi inspektorid lisasid sel aastal Eesti restoranigiidi neli uut restorani.

Tallinnas paiknev ÂME avati eelmise aasta lõpus vanalinna äärel intiimse hõnguga butiikhotellis. Elegantses restoranis kohtuvad vana ja uus: restoranist jookseb läbi ajalooline linnamüür, ent teisalt on sisekujundusel ka kaasaegne noot. Modernsete roogade tuumaks on Prantsuse kokakunst, kuid neis on maitseid kogu maailmast. MICHELINi inspektoritele paistis eriliselt silma kombinatsioonide harmoonilisus, mis andis tunnistust kokkade oskuslikkusest.

Tallinnas Kadriorus tegutsev RADIO on mitme MICHELINi inspektori sõnul restoran, mida nad sooviksid ka endi kodutänavaile. Osaliselt veinipood, osaliselt rustikaalne kohvik-bistroo, sellel naabruskonna pärlil on kõigile midagi meelepärast. Restoranis on tõelist bistroohõngu: soovi korral on võimalik einestada sundimatus õhkkonnas mugavatel diivanitel ning hea hinnaga hooajalised toidud sobivad hästi ka jagamiseks. Mõistagi käib iga roaga kaasa ideaalne veinisoovitus.

Tallinnas lisandub restoranigiidi valikusse Nok Nok, mis pakub autentseid maitseid Tai köögist. Värsked, särtsakad ja maitseküllased toidud esindavad Tai eri piirkondade maitseid. Kaks ruumikat ja värviliselt dekoreeritud einestusruumi loovad elava õhustiku, soojematel kuudel saavad külalised einestada restorani hooviterrassil. Eriliselt nautisid MICHELINi inspektorid Nok Noki kana-satay’d, rikkalikke karrisid ja maitsvaid desserte. Tõeliseks boonuseks on võimalus proovida laia valikut erinevaid roogasid maitsmismenüüst.

Ühtlasi jõuab restoranigiidi valikusse ka Valgamaal Lüllemäel asuv Kolm Sõsarat, mis pälvib ka MICHELINi rohelise tärni – täpsem teave allpool.

Üks uus MICHELINi roheline tärn

MICHELINi roheline tärn on iga-aastane tunnustus, mis tõstab restoranigiidi valikus esile restoranid, mis on oma jätkusuutlike tavade poolest tööstuse esirinnas. Need on restoranid, mis pakuvad toiduelamusi, milles on ühendatud kulinaarne tipptase silmapaistva pühendumusega keskkonnale ning on inspiratsiooniallikaks nii innukatele toidusõpradele kui ka külalislahkuse valdkonnale tervikuna.

Varasematel aastatel MICHELINi rohelise tärniga pärjatud Tallinnas paiknev restoran Fotografiska ja Maidlas tegutsev SOO säilitavad oma tunnustuse ka sel aastal. Fotografiska juhindub oma tegevuses jätkusuutlikkuse põhimõtetest, kusjuures nii köögis kui baaris kasutatakse otsast lõpuni ära kogu tooraine. Raplamaal asuv SOO on ümbritsetud metsadest ja soistest maastikest ning restorani üheks põhiväärtuseks on ümbritseva keskkonna hoidmine ja kaitsmine. Just ökoloogilistest kaalutlustest lähtutakse ka igapäevatöös.

Uue tulijana valikusse lisandunud restoranile Kolm Sõsarat toob rohelise tärni pühendumine jätkusuutlikkusele. Seda Lõuna-Eestis eraldatud paigas asuvat armsat restorani juhivad kolm õde, kellest igaühel on restoranis oma roll. Köögis loob maitsekooslusi Kirti, teeninduse eest vastutab Triin ning restorani aia eest kannab hoolt Kadri. Mänguline degustatsioonimenüü on just oma piirkonna nägu – kõrge kvaliteediga tooraine pärineb kas restorani aiast, kasvatatakse enda talus või korjatakse ümbruskonna metsadest. Kolme Sõsara suurepärane looduslik mesi tuleb värskena õdede isa lähedalasuvat mesilast. Iga roa serveerimisel jutustatakse ka selle taga olevat lugu, seejuures on selgelt tunda kogu tiimi kirge – iga külalise eest hoolitsetakse parimal võimalikul moel. Kolm Sõsarat on tõeliselt eriline paik, kus MICHELINi inspektorid tajusid kogu tiimi uhkust ja hoolitsust ning üle nelja tunni kestev restoranikogemus möödub kui linnulennul.

Bib Gourmand

Bib Gourmandi tunnustusega tuuakse esile restoranid, mis pakuvad kvaliteetset toitu taskukohase hinnaga. Kõik kuus seni Bib Gourmandiga auhinnatud restorani säilitavad tunnustuse ka 2024. aastal.

Need kuus restorani on Viljandis paiknev Fellin, soe ja külalislahke kohvik-bistroo, mis pakub koduseid Euroopa roogasid; ning veel viis Tallinnas asuvat restorani: Härg, lõbus kogu-päeva brasserie, kus mitmed road grillitakse otse süte kohal; Lore Bistroo, kaasaegne sadamaäärne bistroo, mille toidud on inspireeritud omanike toidureisidest; Mantel ja Korsten, mis tegutseb justkui postkaardilt pärinevas Kadrioru majas ja pakub Vahemere-piirkonnast inspireeritud roogasid; NOA, hooajaliste ja kaasaegsete menüüde ning kauni merevaatega restoran; ning Tuljak, klassikalise retrohõngulise välimusega restoran, mille menüüs on loomingulise elemendiga Baltikumi juurtega toidud.

​Täiskohaga salainspektorid

Eesti restoranide valiku koostavad MICHELINi restoranigiidi täiskohaga inspektorid, kelle soovitused põhinevad anonüümsetel lõuna- ja õhtusöökidel.

​​MICHELIN Guide Estonia 2024 restoranide täielik valik on saadaval MICHELINi restoranigiidi veebisaidil ja tasuta MICHELIN Guide rakenduses, kus kasutajad saavad restoranidega tutvuda nende asukohtade, kokandusstiilide või muude tunnuste põhjal.  

​Eesti restoranide valik liitub MICHELINi restoranigiidi hotellide valikuga, mis sisaldab kõige unikaalsemaid ja põnevamaid peatuspaiku Eestis ja kogu maailmas.  Iga giidis sisalduv hotell on sinna valitud selle erakordse stiili, teeninduse ja isikupära tõttu — erinevatele reisieelarvetele sobivate alternatiividega — ning iga hotelli saab broneerida otse MICHELINi restoranigiidi veebisaidi ja rakenduse kaudu.

Eesti valikusse on lisatud sellised kohad nagu Pädaste mõis Muhu saarel, mis tõuseb esile „Plus“ kollektsioonis ning stiilne ja taskukohane hotell Telegraaf, mis asub otse Tallinna vanalinna südames. 

​2024. aasta MICHELIN Guide Estonia restoranivaliku lühiülevaade on selline:

Tunnustatakse 35 restorani, millest neli on uued, sealhulgas

  • ​1 kahe MICHELINi tärniga restoran 
  • ​1 ühe MICHELINi tärniga restoran 
  • ​6 MICHELIN Bib Gourmandi tunnustusega restorani
  • ​3 MICHELINi rohelise tärniga restorani, millest 1 on valikus uus 

Restoran

Hinne

180° by Matthias Diether

**

NOA Chef’s Hall

*

Fellin

Bib Gourmand

Härg

Bib Gourmand

Lore Bistroo

Bib Gourmand

Mantel ja Korsten

Bib Gourmand

NOA

Bib Gourmand

Tuljak

Bib Gourmand

38

Valitud

Alexander

Valitud

ÂME

Valitud

Art Priori

Valitud

Barbarea

Valitud

Fotografiska

Valitud + rohelise tärniga

Gianni

Valitud

Hõlm

Valitud

Horisont

Valitud

Joyce

Valitud

Kolm Sõsarat

Valitud + rohelise tärniga

Lahepere Villa

Valitud

Lee

Valitud

Mere 38

Valitud

Mon Repos

Valitud

Moon

Valitud

Nok Nok

Valitud

Paju Villa

Valitud

Pull

Valitud

Puri

Valitud

R14

Valitud

RADIO

Valitud

Rado (Tallinn)

Valitud

Rado (Haapsalu)

Valitud

Soo

Valitud + rohelise tärniga

Tchaikovsky

Valitud

Wicca

Valitud

Michelin on mobiilsusettevõte, mida tuntakse rehvitootjana, kuid ettevõte tegeleb ka muude asjadega, nagu näiteks klientide vajadustele kõige sobivamate rehvide, teenuste ja lahenduste disainimisele ja turustamisele, digitaalsete teenuste, maakaartide ja giidide pakkumisele. Michelini peakontor asub Prantsusmaal Clermont-Ferrandis ja on esindatud 177 riigis 124 760 töötaja ning 68 rehvitootmiskompleksiga, mis tootsid 2021. aastal kokku umbes 173 miljonit rehvi.​

Asukoht

59.4515860298, 24.7283417143

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.