Viking Line’i kliendirahulolu paranes 2023. aastaga võrreldes kõige rohkem Helsingi–Tallinna liinil

Foto: Viking Line

Hiljuti avaldatud EPSI Ratingu uuringu tulemused näitavad, et lisaks pidevalt arendatavale reisikogemusele mõjutavad rahulolu üha enam ka reisijate kasutatavad digiteenused. Viking Line’i kliendirahulolu ja -lojaalsus on uuringu järgi jätkuvalt paranemas, samas kui laevareisijate ootused aina kasvavad.

EPSI Ratingu 2024. aasta laevaliikluse uuringu kohaselt on Viking Line'i kliendirahulolu indeks Soome ja Eesti vahelise teenuse puhul 77,2 punkti, mis viitab klientide kõrgele rahulolule, kuna indeks ületab 75 punkti. Sama näitaja Soome ja Rootsi vahelise teenuse puhul on 76,8 punkti. 

Võrreldes 2023. aastaga toimuski suurim tõus kliendirahulolu indeksis Helsingi– Tallinna liinil. 

EPSI Ratingu tulemuste kohaselt on 71 protsenti Rootsi suunal reisijatest kasutanud Viking Line’i äppi ning selle kasutus kasvas eelmise aastaga võrreldes 23 protsenti. Klientide rahulolu rakendusega on samuti tõusnud suurepärasele tasemele.

"Digiteenuste olulisus reisikogemuse osana on kindlasti suurenenud. Uuendasime oma rakendust aasta tagasi ja lisasime palju uusi funktsioone. Reisipäev on kliendirahulolu seisukohalt oluline, kuid ka teised reisi osad on tähtsad. Kui terminalis läheb midagi valesti, peab laev palju tasa tegema. Seetõttu küsime oma klientidelt tagasisidet kõigi reisi aspektide kohta, et kogemus oleks võimalikult hea," rõhutab Paulinow.

Uuringutulemused on kooskõlas Viking Line’i enda kliendirahulolu näitajatega. Laevafirma küsib klientidelt tagasisidet pärast igat reisi ning iga kuu kogutakse tuhandeid vastuseid.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.