Kellatornid

Kirikud, kellatornid ja muud kõrged ehitised


Video: kuidas ronida öösel Eiffeli torni tippu piletit ostmata

Novembri alguses, mõned päevad enne Pariisi terrorirünnakut otsustasid kaks seiklushimulist ronida Pariisis Eiffeli torni tippu. Kuna legaalselt oli see liiga rahvarohke, tuldi hiljem öösel tagasi. Torni valvas hambuni relvastatud sõjavägi. Siiski õnnestus ronijatel neist mööda lipsata ja alustada tõusmist raudsõrestikul, mis iseenesest on turnimiseks ideaalne.

Jõudnud tippu, avastasid ronijad end valgustatud platvormilt, mis oli signa all. uudishimu sai võitu ja alarmid läksid üürgama, mis tõi kohale patrullid, kes hakkasid sissetungijaid otsima. Torni tipus tundub sissetungimine vähetõenäoline ja peagi rahunes turvameeskond maha.

Khaleesi - kas sellist pilvelõhkujat New York vajabki?

Siin pole midagi imestada . ka New Yorgis on NIMBY* liikumine, mis tähendab, et igasugust pilvelõhkujat igale poole ehitada ei saagi ja mõnele naabrile võib liigne kunstilisusega ülepakkumine nii vastumeelseks osutuda, et pöördutakse kohtusse näotuse ärakeelamiseks. Muidugi vaieldakse ka päikese varjamise eest või liiga sädeleva fassaadi pärast. Khaleesi kontseptsioonpilvelõhkuja on NIMBY-le tõeline väljakutse ja ilmselt seda veel niipea New Yorki ei kerki.

Kopenhaageni miljoni dollari vaated

Äripäev, Puhkepäev, 31. oktoober 2003 Viktoria Korpan Kopenhaageni miljoni dollari vaateid saab nautida linna mitmest tornist, silmailu ja vägevat emotsiooni saab kõigest 40 krooni eest. Alustada võib turneed Taani pealinna vaatetornidesse ja vaateplatvormidele otse südalinnast – näiteks Kopenhaageni raekoja otsast. Pea 100 aastat tagasi ehitatud 105,6 meetri kõrgusest tornist näeb vanalinna nagu peopesal.

Ma tulen tornist ülevalt

Oleviste kirik, kus tööl 40 kellameest.Eesti Päevaleht, Magasin, 13. aprill 1996

Kaido Einama

"Siin on 36 meetrit trossi," teatab Toomkiriku kellamees ja kirikuteener Tarmo Tornius laest alla rippuvat kellanööri sikutades. Ülevalt kostab kume helin. "Tund aega enne jumalateenistust pean esimest korda kella lööma. Kahekümne viie minuti pärast löön meeldetuletuseks uuesti."

"Näe, kui raske - tõmbab üles tagasi," näitab kirikuteener, kuidas tross nagu pendel üles-alla kõlgub, et kellalööja raskuse all lõpuks maa ja taeva vahel pidama jääda. Lüüa tuleb viis minutit järjest, mõõdukate vahedega. Matustel harvemini, pulmadel tihemini.

Asu Kellatornid teemat jälgima

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.