Seljakotireisid

Rännak kaugemale, seljakotiga. Seljakotireis on iseseisvalt ringiliikumine.


Maailm sai seljakotti, reisilood kaante vahele: ilmus "Maailm seljakotis"

Lisatud ka katkend!

Kaks Eesti rännumeest, Aive ja Andrus Hiiepuu, kes on 20 aasta jooksul seljakotiga rännanud enam kui 100s riigis, andsid välja oma reisimuljete kogumiku. Tegemist on mahuka ja eestlaste endi poolt kirjutatud reisiraamatuga, mis hõlmab suuremat osa eksootilisematest maailma piirkondadest.

IRAAN - maa, kus lootus on meest magusam ja mille elanike südameis sosistab ahvatlus.

29 september 2012. Tallinn-Stockholm-Istanbul-Teheran

Tänane päev vaheldus meil  lendamise ja ootamisega. Kokku kolm korda ühe päeva jooksul.  Esimene etapp viis meid Tallinnast – Stockholmi.
Stokis tuli meil 6 tundi oodata järgmist lendu. Linna peale me ei viitsinud minna ja pealegi oli meil plaan rõõmsamaks ajaviitmiseks juba Tallinnas paika pandud.

Lonely Planet soovitab: TOP 10 sihtkohta sel aastal

Seljakotireisijate ja aina rohkem ka lihtsalt iseseisvate reisijate autoriteet Lonely Planet valis taas oma iga-aastased edetabelid alanud aasta sihtkohtadest.

Juba novembris selgusid Lonely Planeti toimetajate ja reisiekspertide eelistused. Neiks olid...

1. El Salvador - tänamatult Guatemala ja Costa Rica varju jäänud sihtkoht on Lonely planeti arvates 2010. a kõige enam külastust vääriv riik.

2. Saksamaa - 20 aastat taasühinemisest on maad palju muutnud.

3. Kreeka - ajalugu ja hedonism endiselt koos. Hea rahulik sihtkoht.

Lonely Paneti TOP10 reisisihtkohta 2009. aastal

Lonely Planet valis traditsiooniliselt uue aasta alguseks oma soovitatavad sihtkohad, kuhu nemad ja nende arvukas kaasautorkond saabunud aastal soovitas kõige enam reisida, kuna need kümme on kõige põnevamad ja paremad.

Peale ilutulestike lõppemist sobiksid siis Lonely Planeti edetabelisse järgmised kümme 2009. aastal säravat linna.

Seljakotireis läbi Khmeeri Impeeriumi - Valdeku blogi

Kõva mägimatkaja ja reisumees Valdek Udris on väikese seltskonnaga matkal Kambodzas. Blogi ja pildid ka üleval - jooksvalt, reisi jooksul postitatud.
Üldiselt lõbus lugeda - ja sellest kandist polegi Reisijututoal varem ühtegi linki ega lugu olnud.
 

Siin aga mõned loodusturismi-lingid Kambodza kohta:

 

India, 2007

Maailm on üks imelik koht täis kummalisi inimesi. Ja üks imelikumaid kohti on India. Üks riik on endale vabatahtlikult võtnud ülesande näidata tarbimisühiskonnale, mis juhtub keskkonnaga, kui jääkproduktidega mitte midagi ette võtta, vaid lihtsalt maha visata. Las siis inimkond kaeb ja vangutab pead ning ostab edaspidi kodumaal leiva, mis pole pakitud kilekotti, jätab banaanid eraldi kilekotti panemata ning mõeldes India nälgivatele lastele ja kerjustele, ostab kallimad banaanid, mis kannavad fairtrade märki.
 

Aluksne-Jurmala-Riia

Suvisel laupäevahommikul oli kohe ilm nii ilus, et pidin liikuma hakkama. Kaalusin nii Kohtla-Järve kui Riia poole minemist. Aga kuna kell oli piisavalt palju, jäi Põhja poole minek ära. Jäi üle Lõuna.

Võru-Aluksne buss juhtus just paras olema. Paar tundi sõitu ja võisimegi mikrokast välja kebida. Vana hea Aluksne, kus kooliplikana piisavalt palju käidud sai, oli täiesti oma koha peal. Järve äärt mööda linna siisesõit samuti. Saare peal lossivaremed, laululava. Tagasi Võru bussini jäi parasjagu niipalju aega, et ma teps mitte õhtuse kojujõudmisega rahul polnud. Busse liigub ka Riia poole. Mis mõeldud see tehtud. Ostsingi pileti Riiga. 5-tunnine sõit 4,6 rahaühikut.

Asu Seljakotireisid teemat jälgima

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.