Narva

Vt ka Narva.ee.


Lohepeadega paadid varsti Narva jõel

Eilsel Matkamessil, kus oli 4200 külalist, käis ka Reisijutud.com. Leidsime Tallinna Lauluväljaku tagant kaks kärudele tõstetud süsta või hiigelkanuu sarnast alust, millel eesotsas hirmuäratavad lohepead. Millega tegemist?

Olukorda selgitas Indrek Hermann Veematkadest: need on uued 20 inimese draakonaerutamise paadid, millega on hea ühtse meeskonnana jõgedel-järvedel kulgeda. Poolast saabunud paatidel on lohepea standardvarustuses, kuid vajadusel saab selle lihtsalt eemaldada. Sõutakse kahelt poolt, tüürimees hoiab kurssi ja paadi ninasse võib panna ka rütmi hõikaja/taguja, kes aitab sõudjatel sünkroonis püsida. Paadis on retkedel kaasas kogenud Veematkade tüürimees, seega ei tohiks need lohepead just sageli kaldavõssa oma pead pista.

Raamatuarvustus: Siin ja sealpool maanteed. Tallinn-Narva

"Siin- ja sealpool maanteed" on kuidagi tuttav nimi. Ja ongi nii - kunagi nõukogude ajal ilmus sellenimelisi raamatuid päris palju. Kuigi mu enda seljakotti kooli ajal läks "Kas tunned maad", on ähmaselt meeles ka midagi nendest maantee-reisijuhtidest. Amazonist võib praegugi leida müügil Võru, Rapla ja Valga rajooni "Siin- ja sealpool maanteed" reisiraamatuid. 2006. aastal ilmutas samanimelise sarja üksikraamatu Marko Kaldur trassiga Tallinnast mööda Piibe maanteed Tartusse. "Tallinn-Narva" on aga just müügile ilmunud ja kirjastus Solness lubab sama sarja ka pikemalt jätkata.

Tallinn-Narva on alustuseks hea marsruut. Peaaegu niisama oluline kui Tallinn-Pärnu. Kuid põhjarannikul tundub maanteeturistil tegemist rohkem olevat. Tee on pikem ka.

Roheliste rattaretk soosib purjus pubekaid ..

ROHELISTE Rattaretkel Puhh ja Notsu ei osale!
***************************************
PEATÜKK 1. (ELF)
PEATÜKK 2. (RRR)

ROHELISTE Rattaretke korraldajad leidsid, et nad tahavad ikka rohkem rahasaada, kui nad alguses arvasid ja TÜHISTASID Puhhile varem lubatud soodushinna 275.-.
RRR-i otsus: http://www.puhh.ee/rrr.txt

Puhh ja Notsu mõtlesid tükk-aega, miks küll Rohelised
ei taha Puhhikaid endi ridadesse, kuid midagi tarka nad välja ei mõtelnud, kuigi oletusi oli palju:

Asu Narva teemat jälgima

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.