Võhandu


Lõuna-Eestis tehakse tõukerattamatku

Foto saatis Taevaskoja Turismi- ja Puhkekeskus.

Levo Tohva, Taevaskoja Turismi- ja Puhkekeskus

Taevaskoja Turismi- ja Puhkekeskus sattus viimane kord Reisijututoa huviorbiiti siis, kui toodi Eestimaale Kicksparkid ehk tõukekelgud. Kelgud võeti eestlaste poolt sooja südamega vastu, mis andis meile julgust tõukamishuvilistele ka suvist tegevust pakkuda.

Taevaskojas saab maikuust alates osaleda tõukerattamatkadel. Matkad toimuvad kolmel erineval marsruudil Taevaskoja - Kiidjärve ümbruses ja Postiteel (vana Tartu -Võru maantee). Matkade pikkus sõltuvalt marsruudist on 1,5 t kuni 6 t. Matkagrupi suurus võib olla kuni 20 inimest + 2 matkajuhti.

Leevi süsta- ja kanuuslaalom kevade uue algusena

Märt ja Dix kanuu-segapaarina slaalomis.Nodsu Tours

Kevad toob uut algust. Nii meiegi ellu. Leidsime vee ja kanuu – kiiruse, jõu, adrenaliini allika, piisas vaid korraks sattuda selle juurde, kui huvi kasvas ja kasvas ja ... kasvab edasi.

Saime nii suurt indu, et võtsime peale mõne korra trenni ette Leevi Slaalomi. Kohale jõudes näis see küll võimatu, kuid me entusiasm jäi meiega ja tasus kuhjaga ära. Kõik oli oma parimas kooskõlas, norida võib ainult ilmaga, mis veel kevadsooja ei tahtnud anda, samas säästes meid lausvihmast, lumest või mis iganes võimalikust-võimatust. Oli vaid külm – sellegi vastu oli võimalusi palju, alustades tulest ning lõpetades sellega, et piisas kanuusse istuda ja sõuda.

Veematkasportlased ootavad jääminekut

Üleujutatud jõgi kulges kohati võsa vahel ja metsa all.Nagu igal aastal, stardivad ka seekord kevadise veematkahooaja tipphetkedel kanuu- ja süstasõitjad Eesti suurimal veespordiüritusel Leevil. Kuid alles kuu aja pärast. Praegu ootavad harjutajad jääminekut.

29. aprill - 01. mai 2005 toimuvad Eesti meistrivõistlused kärestikuslaalomis. Mis on kärestikuslaalom? "Võidab see, kellel on kõige vähem punkte. Igal võistlejal on kaks katset, kirja läheb mõlema sõidu summa. Jões võib olla nii looduslikke kui ka kunstlikke takistusi," kirjutab Leevislaalomi koduleht. Slaalomitrassi pikkus on minimaalselt 250m. Rallit tehakse aga ca 5-6 km mööda jõge allavoolu, aja peale mõistagi.

Asu Võhandu teemat jälgima

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.