Turistidel ei soovitata praegu Barcelonasse reisida

Barcelona, Sagrada Familia. Foto: (C) Kaido Einama

Barcelona turismitööstus peab praegu külalised tagasi saatma, kuna linnatänavatel käivad reedest alates suured rahutused. On vigastatuid, meeleavaldajate hulk ulatub sadade tuhandeteni. Kuna kaosega käivad alati kaasas ka rüüstamised ja vägivald, soovitatakse Barcelonasse hetkel mitte reisida.

Eile tühistati Barcelona lennujaamas 50 lendu, kohalik transport liigub hõrendatud graafikuga. Suletud on Sagrada Família katedraal, kesklinnas on mitmed tänavad barrikadeeritud ja mõned barrikaadid on pandud põlema. Ära on jäetud ka 26. oktoobril toimuv koduväljaku jalgpallimatš Real Madridi vastu. Käimas on streigid, mis võivad mõjutada teenindusasutuste lahtiolekut ja 

Rahutusi juhivad Kataloonia iseseisvuslased, kes kasutavad meeleavaldajatele üleskutsete saatmiseks peer-to-peer tehnoloogiat ehk otse seadmelt seadmele lahendusi. See tähendab, et info levib ka ilma mobiilivõrkudeta seadmelt seadmele ning mingit keskset juhtimist pole vaja. Rahutused puhkesid peale seda, kui Hispaania valitsus mõistis pikaks ajaks vangi hulga iseseisvuse pooldajatest aktiviste, kes võitlesid Kataloonia Hispaaniast lahkulöömise eest.

Kataloonia on Hispaania osaliselt autonoomne piirkond 7,5 miljoni elanikuga, iseseisvuse pooldajaid on elanikest viimaste küsitluste järgi napilt alla poole.

 

Asukoht

41.4036299, 2.1743558

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.