Ellujäämisretk

Militaristlik-metsavendliku kallakuga üritus, kus metsas peab hakkama saama seal leiduvate vahenditega. Kõige karmim ellujäämisretk ilmselt on selles kandis rännates.


Terviseameti uus piiriületaja deklaratsioon lihtsustab koroonapandeemia ajal piiriületust wher2go 19.11.2020 14:58

Tarkvaraarendusettevõte Devtailor töötas koos Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskuse, Terviseameti ning Politsei- ja Piirivalveametiga välja Terviseameti iseteeninduse, kus saab riiki sisenedes esitada digitaalse piiriületaja deklaratsiooni. Digiankeet vähendab piiril pikki ankeetide täitmise järjekordi ning tagab kiirema andmevahetuse erinevate asutuste vahel.

Euroopa Liit tegi lehekülje, kust saab vaadata värskeid reisitingimusi wher2go 21.10.2020 11:35

Euroopa Liidu uuel veebilehel reopen.europa.eu saab näha värskeid andmeid selle kohta, millised kitsendused ja reeglid on kehtestatud mõnda Euroopa riiki sisenemisel või sealt väljumisel. Kuna reeglid muutuvad pidevalt, saab ka alla laadida nädala arhiivi.

Riikide kohta on info jagatud erinevate ikoonide alla: roheline on vaba, kollane mõnede piirangutega ja punane keelatud.

Reis Berliini, kui maailm on lukku minemas Kaido Einama 05.09.2020 16:41

Ehkki Välisministeerium soovitab praegu mitte välisriikidesse reisida, võib arvata või vähemalt loota, et ükskord avaneb maailm jälle ning saab liikuma. Kuid see maailm pole enam turisti jaoks endine. Mis meid ees võib oodata, kui reisida näiteks Berliini?

Praegu on Saksamaa nakatumiskordaja (nakatunuid 14 päeva jooksul 100 000 elaniku kohta) 17,9. Vahepeal liikus see näitaja juba 21-ni, kuid on nüüd taanduma hakanud. Eestis on sama näitaja täna 17,1. Kuid piirangud on kahes riigis väga erinevad.

Ülevaade riikidest, kuhu reisijaid sisse lubatakse wher2go 04.05.2020 15:30

Ehkki Eestist veel ilma mõjuva põhjuseta välja reisida ei saa, on maailmas riike, kus turiste üle piiri lubatakse. Kuigi kolm miljardit inimest istuvad ühel või teisel moel kodus, võib mõnedes maailma nurkades seaduslikult jala sihtkohas maha panna ja kui kuidagi on õnnestunud jõuda sihtriiki, siis ei tehta takistusi ka lennujaamast või piiripunktist edasi reisimiseks.

Turistidel ei soovitata praegu Barcelonasse reisida wher2go 19.10.2019 14:03

Barcelona turismitööstus peab praegu külalised tagasi saatma, kuna linnatänavatel käivad reedest alates suured rahutused. On vigastatuid, meeleavaldajate hulk ulatub sadade tuhandeteni. Kuna kaosega käivad alati kaasas ka rüüstamised ja vägivald, soovitatakse Barcelonasse hetkel mitte reisida.

Lifesaber ehk uus elupäästev tehnoloogia-ajastu "Sveitsi nuga" matkale ja ellujäämiseks wher2go 08.10.2019 18:45

USA leidurid on kokku pannud seadme, mis on tehnoloogiaajastu nii-öelda "Šveitsi nuga" - selles peitub suur hulk ellujäämiseks vajalikke omadusi. Kui eelmisel sajandil eeldati universaalselt ellujäämistööriistalt selliseid omadusi nagu saag, nuga, kruvikeeraja, luup, naaskel jne, siis tänapäeval on vaja juba selliseid asju nagu taskulamp, alarmsignaal, mobiililaadija, veepuhastaja jne. Kuid vaatame lähemalt, mida Life Saber täpsemalt teeb.

Kõigepealt aga saab kõige parema ülevaate muidugi videost:

Kuidas leida Airbnb ruumidest salaja filmivad kaamerad? wher2go 05.12.2017 00:13

Hiljuti lahvatanud mitmed skandaalid Airbnb ajutuses ja hotellides salakaamerate kasutamisest muudavad uueks reaalsuseks selle, et peale võõrasse ruumi sisenemist tuleb esimese asjana teha toa ülevaatus - nagu noor luuraja peab üle käima, ega kuskile pole peidetud kaameraid ja mikrofone. Siin on mõned soovitused, kuidas seda teha.

Asu Ellujäämisretk teemat jälgima

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.